آخرین اخبار

هشدار پلیس در مورد پیشگیری از سرقت در شب‌های قدر

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان به منظور پیشگیری از سرقت در شب های پر برکت قدر توصیه ها و هشدارهایی را اعلام کرد.
اشتراک گذاری
31 فروردین 1401
کد مطلب : 356

به گزارش پایا۲۴ به نقل از ایسنا، سرهنگ یدالله حسن پور با توجه به نزدیک شدن به شب‌های قدر و در راستای پیشگیری از سرقت ،به شهروندان هشدار داد و از آن ها خواست هشدارهای پلیس را جدی بگیرند تا مورد سوء استفاده سارقان قرار نگیرند.

وی افزود: در نظر داشته باشید که هر کس ممکن است قربانی یک سرقت شود و شما هم از این امر مستثنی نیستید به همین دلیل در هر شرایطی می‌بایست در حفظ و نگهداری اموال خود کوشا باشید؛ چرا که در صورت بروز هرگونه سرقتی از شما، آرامش خاطرتان تا مدت‌ها از بین خواهد رفت.
این مقام انتظامی بیان کرد: باور کنیم رعایت نکاتی بسیار ساده و بدیهی می‌تواند در پیشگیری از سرقت اموالمان به ما کمک کرده و تبهکاران را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذارد. با جدی گرفتن توصیه‌های زیر، هم از یک بحران روحی شدید در خانواده‌ی خود جلوگیری خواهید کرد و هم نقش غیر قابل انکار خود را در افزایش امنیت جامعه به خوبی ایفا می کنیم .
۱- زمانی که خانه را ترک می‌کنید، از بسته بودن همه‌ی راه‌های ورودی اعم از درها و پنجره‌ها اطمینان حاصل کنید.
۲- از قرار دادن نردبان و چهارپایه در داخل حیاط به‌ویژه کنار دیوارها، خودداری کنید.
۳- در صورت خالی بودن فضای زیر درِ ورودی، آن را با استفاده از سنگ یا هر وسیله‌ی محکم دیگر پُر کنید.
۴- فضای خالی زبانه‌ی در را با استفاده از تکه‌ای چوب یا مقوای فشرده شده پُر کنید تا باز کردن آن با وسایلی مثل کارت تلفن غیر ممکن شود.
۵-اگر توپی قفل درِ ورودی یا پارکینگ منزلتان، به صورت برجسته می‌باشد، حلقه‌ای آهنی به دور آن جوش دهید.
۶-برای درهای دولنگه منزلتان قفل اضافی تعبیه کنید.
۷-نسبت به باز ماندن در ورودی و پارگینگ ساختمان خود حساسیت به خرج دهید.
۸-اگر در مجتمع زندگی می‌کنید، از طریق هماهنگی با همسایه‌ها، مراقبت از ساختمان خود را به نگهبان محله یا سرایدار مورد اطمینان بسپارید.
۹-چنان‌چه منزل شما ویلایی است یا در مجاورت آن، ساختمانی نیمه‌ساز، خرابه، گاراژ، بوستان و مکان‌های تاریک و خلوت وجود دارد، نکات ایمنی را با دقت بیشتری رعایت کنید.
۱۰ساعت و تاریخ حرکت خود را از اشخاص نامطمئن مخفی کنید.
۱۱-وسایل را طوری داخل خودرو قرار دهید که توجه افراد را جلب نکند. این کار را می‌توانید در داخل پارکینگ انجام دهید.
۱۲-همه با هم از منزل خارج نشوید. خروج هم‌زمان ساکنان و چند قفله نمودن درها، توجه افراد را جلب می کند.
۱۳-خودروی خود را به لوازم ایمنی نظیر دزدگیر، سویچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال، قفل سوئیچی و سایر وسایل تاخیری و بازدارنده مجهز کنید.
۱۴-خودروی خود را حتی برای دقایقی کوتاه در اختیار افرادی که شناخت کافی از آنان ندارید قرار ندهید.
۱۵- هنگام انجام فرایض دینی در این شب¬ها، خودروی خود را در مکانی امن و در صورت امکان در پارکینگ‌های عمومی و مطمئن پارک کرده و هرگز خودروی خود را در اماکن خلوت و تاریک پارک نکنید همچنین زمان خروج از پارکینگ منزل، ابتدا خودرو را خاموش کرده و سوئیچ را برداشته سپس درب پارکینگ را ببندید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *