سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از صبح دیروز به روی علاقه مندان، در مصلی امام خمینی (ره) گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مراسم افتتاح رسمی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صبح سه شنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی صربستان به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه در چهل سرا برگزار شد.

در نمایشگاه امسال­ 487 هزار عنوان کتاب در بخش ناشران داخلی و خارجی عرضه می شود. نمایشگاه دارای کمیته های متعدد داخلی، خارجی، تبلیغات، پشتیبانی، اجرایی و رفاهی و اطلاع رسانی است. امسال در بخش ناشران داخلی 2500 ناشر حضور دارند که در 4 گروه آموزشی، دانشگاهی، کودک و نوجوان و عمومی تقسیم بندی شده اند.

ناشران آموزشی 113 ناشر هستند که در دو رواق غربی با 15 هزار و 633 عنوان کتاب شرکت کرده اند. در بخش دانشگاهی 501 ناشر با 64 هزار و 444 عنوان کتاب و در چادرهای شرق مصلا مستقرند و در بخش عمومی نمایشگاه، هزار و 148 ناشر با 86 هزار عنوان حضور و در شبستان استقرار دارند.

مجموع ناشران حاضر در نمایشگاه دو هزار و 50 ناشر داخلی و 132 ناشر خارجی هستند که آثار خود را به نمایشگاه کتاب آورده اند. صربستان، کشور میهمان و تونس، شهر میهمان این دوره نمایشگاه هستند و ناشران آلمان، چین، ایتالیا، عمان، مجارستان، اتریش، روسیه و عراق نیز در نمایشگاه امسال حضور دارند.

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در فضایی به مساحت 130 هزار متر مربع راه اندازی شده است تا بیش از دو هزار ناشر داخلی و 132 ناشر خارجی، کتاب های خود را عرضه کنند.

شعار سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران «نه به کتاب نخواندن» است. سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت در مصلی امام خمینی (ره) میزبان علاقه مندان کتاب خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss