کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ دانشگاه و موسسات آموزش عالی از فردا توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت:​ داوطلبان برای دریافت این کارت باید به سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

حسین توکلی افزود: در این آزمون یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ داوطلب نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۵۹۹ هزار و ۳۱۳ نفر زن و ۴۱۲ هزار و ۵۱۲ نفر مرد هستند. وی گفت: تعداد داوطلبان آزمون امسال در مقایسه با پارسال ۲۷ هزار و ۴۶۶ نفر افزایش داشته است.

توکلی افزود: در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ۱۴۴ هزار و ۵۵۰ داوطلب، در گروه آزمایشی علوم تجربی ۶۴۲ هزار و ۴۵۱ داوطلب، در گروه علوم انسانی ۲۰۵ هزار و ۲۶ داوطلب نام نویسی کرده اند.

وی گفت: با توجه به اینکه داوطلبان گروه‌های یاد شده می‌توانند در گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی نیز نام نویسی کنند در این آزمون برای یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۶۰ داوطلب کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.

توکلی افزود: در گروه هنر ۷۸ هزار و ۹۰۹ داوطلب و در گروه زبان‌های خارجی نیز ۱۴۵ هزار و ۶۲۴ داوطلب نام نویسی کرده اند. وی گفت: آزمون داوطلبان در روز‌های پنج شنبه و جمعه هفتم و هشتم تیر در ۳۷۵ شهرستان و ۴۷۹ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

توکلی افزود: سؤالات آزمون به صورت تستی ۴ گزینه‌ای از کتاب‌های دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و به صورت مفهومی است. وی گفت: نتیجه اولیه این آزمون به صورت کارنامه در دهه دوم مرداد اعلام خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss