معاون ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، ​اشتغالزایی و کارآفرینی را از رویکرد‌های امسال کانون‌ها برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما سعید سعادتی گفت: نگاه ما برای برنامه ریزی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نگاه رنگین کمانی است که در آن مشارکت همه اقوام و سنین و قشر‌های مختلف و جغرافیای مناطق را درنظرمی گیریم.

وی افزود: ​از ابتکارات و علایق مناطق مختلف اعم از روستایی و شهری با نظارت ائمه جماعات هر مسجد استقبال می‌کنیم و با توجه به شعار امسال حمایت از کالای ایرانی را با رویکرد اشتغالزایی و کارآفرینی در محور فعالیت‌های مساجد قرار داده ایم.

سعادتی همچنین با اشاره به جشنواره‌های فرهنگی هنری مساجد در تابستان امسال گفت: بدلیل استقبال خوب از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و نام نویسی در پرتال جامع بچه‌های مسجد امکان به اشتراک گذاری فعالیت‌ها و ابتکارات و سلایق داوطلبان میسر است که این امر می‌تواند به هم افزایی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد منجر شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های گسترده ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برای غنی‌سازی اوقات فراغت نسل جوان، افزود: امسال ۲۰ هزار پایگاه اوقات فراغت به این منظور در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را‌ه‌اندازی شده‌اند و تا پایان فصل تابستان برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری مساجد برگزار می‌کنند.

معاون ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت:​ فرصت تابستان بهترین فرصت برنامه ریزی برای اوقات فراغت و آشنایی و جذب نوجوانان و جوانان در کانون امن مساجد است تا از این طریق ارتباط آنان با مساجد به صورت مستمر برقرار شود.

­ وی دو گروه هدف و مخاطب اصلی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را شامل سنین ۷ تا ۱۴ و ۱۴ تا ۲۱ سال ذکر کرد و افزود: ​سعی ما بر این است که با توجه به قدمت و فعالیت ۲۵ ساله مساجد، بتوانیم در جذب نوجوانان و جوانان گام‌های موثر برداریم.

سعادتی با اشاره به اینکه ۲۴ هزار کانون فرهنگی هنری درجنب مساجد فعال کشور فعالیت می‌کند، گفت: ​سامانه کانون‌ها با عنوان بچه‌های مسجدبه نشانی bachehayemasjed.ir پذیرای اعضای جدید و ثبت فعالیت‌ها و طرح‌های متنوع است.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss