سازمان سنجش: پذیرش ۸۵ درصد از ظرفیت در کل زیرنظام‌های آموزش عالی بدون نیاز به شرکت در کنکور انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24"حسین توکلی افزود: بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو، پذیرش در رشته محل‌هایی که با سوابق تحصیلی دانشجو است، مستقل از آزمون سراسری (کنکور) انجام می‌شود.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون سراسری هم برای بقیه رشته‌ها که پذیرش از تلفیق نمره کنکور و سوابق تحصیلی باشد، برگزار می‌شود.

توکلی افزود: از سال ۱۳۹۸ به بعد پذیرش دانشجو در رشته محل‌های که پذیرش در آن‌ها براساس تحصیلی است طبق قوانین توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی انجام خواهد شد.

وی گفت: پذیرش در حداقل ۸۵ درصد از ظرفیت در کل زیرنظام‌های آموزش عالی براساس سوابق تحصیلی، معدل کتبی دیپلم داوطلبان و بدون نیاز به شرکت در کنکور انجام می‌شود.

وی گفت: در این روش داوطلبان برای اخذ پذیرش باید براساس فراخوان دانشگاه و موسسات آموزش عالی، مدارک لازم را در زمان تعیین شده به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ارسال کنند.

توکلی افزود: داوطلبان در این روش می‌توانند درخواست خود را به چند دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی ارائه کنند و در نهایت در یکی از کد رشته‌ها می‌توانند ثبت نام و تحصیل کنند.

وی گفت: سایر شرایط و ضوابط پذیرش در دوره‌هایی که پذیرش در آن‌ها صرفاً براساس سوابق تحصیلی است در دفترچه راهنما ثبت نام توسط سازمان سنجش آموزش عالی کشور اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss