وزیر صنعت، معدن و تجارت: حقوق مصرف کننده از حقوق اساسی مردم است که در تمام سال باید به آن ملتزم باشیم.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمد شریعتمداری در هفدهمین همایش ملی روز حمایت از مصرف کنندگان افزود: موضوع رعایت حقوق مصرف کنندگان هم ریشه در دین ما دارد و هم یک موضوع عقلی است که در همه جای دنیا به آن توجه می شود و امروز روز تجلیل از بنگاه های برتر است در حالیکه همه بنگاهها به این مهم توجه دارند.

وی گفت: ​حمایت عملی از بنگاههای نمونه از توصیه های سازمان ملل متحد در رعایت حقوق مصرف کنندگان است. شریعتمداری افزود: اصلاح شبکه های توزیع از سیاستهای نظام است و ارتقاء کیفی توزیع کالا در سطح شبکه مورد توجه است.

وی گفت: در دنیا اگر به کسی اجحاف شود، اصل اجحاف و جریمه هم به شخص اجحاف شده داده می شود در حالیکه در کشورما این جریمه به شخص متضرر پرداخت نمی شود در حالیکه باید مردم به حقوق خود برسند.

شریعتمداری افزود: هنوز هم مردم از همه حقوق در حوزه برخورداری از کالای مرغوب برخوردار نیستند که سازمان حمایت باید در این مسیر گام بردارد. وی گفت: کشور ما با مشکل آب مواجه است و لذا لازم است بنگاههای صنعتی نسبت به بهینه سازی مصرف آب اقدام کنند و به راحتی می توان حداقل 20 درصد در مصرف آب در این بخش صرفه جویی کرد.

شریعتمداری افزود: از حقوق مهم مصرف کنندگان استفاده از ابزارهای نوین در داد و ستد است و الکترونیکی کردن فعالیت ها در این بخش و تسری آن در سایر حوزه ها بسیار در روان سازی کارها تاثیر دارد.

وی گفت: ما بنگاههای برتر زیاد داریم اما برترین ها محدود است ولی باید تلاش کنیم تا تعداد برترین ها افزایش یابد.

شریعتمداری افزود: بخش صنعت، معدن و تجارت در سال 97 شرایط بهتری خواهد داشت و سال آینده نوسازی صنایع از اولویت های ما است که باید از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنیم و 32 هزار میلیارد تومان براساس تبصره 18 برای پوشش نرخ تسهیلات در حوزه های مختلف پیش بینی شده است.

وی گفت: ​طبق قانون باید 70 هزار میلیارد تومان از محل فروش شرکتها به سازمانهای توسعه ای مثل ایدرو و ایمیدرو پرداخت شود که تاکنون اتفاق نیافتاده است.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss