عضو هیات مدیره بانک ملی: در ۵۱ نقطه از عراق با ۲۵۰ باجه ارزی دینار را به زوار اربعین تحویل می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مسعود خاتونی معاون فن آوری اطلاعات و عضو هیات مدیره بانک ملی در مصاحبه اختصاصی افزود: حدود 170 هزار نفر در سامانه سماح برای تحویل ارز ثبت نام کرده اند که به هر نفر 100 هزار دینار تخصیص داده خواهد شد که از این تعداد زائر 92 درصد درخواست ارز 100 هزار دیناری کرده اند و 8 درصد 50 هزار دیناری و به حدود 50 هزار نفر تاکنون ارز داده شده است .

خاتونی گفت: فقط بانک ملی این توانایی را در میان بانک ها داشته که در این حجم ارز را در اختیار زائران قرار دهد و اگر قرار بود بانک دیگری این کار را بکند مشکلات از این که هست بیشتر می شد.

خاتونی افزود : مشکلات سیاسی، امنیتی و طبیعی مثل طوفان چند روزی کار ما را به تعویق انداخت اما حالا با سرعت و 24 ساعته مشغول خدمات رسانی هستیم.

وی گفت: زائرانی که در مرزها هستند حتما ارز مورد نیاز خود را قبل از ورود به خاک عراق تامین کنند.

معاون فن آوری اطلاعات و عضو هیات مدیره بانک ملی افزود: این ظرفیت هم اکنون در مرزهای مهران، چزابه و شلمچه وجود دارد و باجه های بانک ملی مشغول دادن ارز در هر یک ساعت به 5 هزار نفر هستند که پیش بینی می شود در دو روز آینده ترافیک پشت مرز برای دریافت ارز روان شود.

خانونی گفت : زمانی شروع به دادن ارز کردیم که حدود 11 درصد جمعیت زائر از مرز عبور کرده بود و وارد عراق شده بود به همین علت شاهد ترافیک و صف های طولانی در کشور عراق برای دریافت ارز هستیم.

وی افزود: متاسفانه دلالانی که در کشور به دلیل عدم سودجویی نتوانستند از این بازار ارز بهره ببرند حالا در عراق با تشکیل مافیایی مشغول کارشکنی هستند تا به زوار به سختی ارز برسد.

خاتونی گفت: متاسفانه در چند نقطه از جمله فرودگاه نجف باجه های ارزی تعطیل شد که آن هم طرف عراقی بی نظمی و برهم زدن امنیت فرودگاه را از سوی زائران ایرانی عنوان کرد.

وی افزود: در شهر نجف از فردا در تمام باجه هایی که فروش ارز متوقف شده بود از جمله کنار هتل ها و مراکز تجاری خاص دوباره فروش با سرعت شروع و مشکل تامین ارز در شهر نجف حل خواهد شد.

خاتونی گفت: این اطمینان خاطر را به زائرانی که به حساب بانک ملی پول واریز کرده اند می دهیم که از فردای اربعین پول های آنها را برمی گردانیم.

وی افزود: زائرین گرامی اگر مقداری صبر پیشه کنند در یکی دو روز آینده تمام مشکلات حل می شود و صف های گرفتن دینار در عراق تمام خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss