سید حسن نصرالله: مقاومت امروز مقتدر است و موشک‌های آن می‌تواند هر نقطه ای را در رژیم صهیونیستی هدف قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ سيد حسن نصرالله تاکيد کرد: مقاومت امروز از قدرت و اقتدار برخوردار است و موشکهاي آن مي تواند هر نقطه ای را در رژيم صهيونيستي هدف قرار دهند. مقاومت نتيجه فداکاريهاي فراوان است و هرگز نمي توان از آن چشم پوشي کرد. ما بعد از انتخابات آماده ايم تا راهبرد و استراتژي دفاعي را بررسي کنيم.

سيد حسن نصرالله دبيرکل حزب الله لبنان در سخناني در تجمع انتخاباتي در جنوب بيروت از طريق ويدئو کنفرانس، شهر صور را شهر همزيستي مسالمت آميز و مقاومت در برابر اشغالگري دانست و گفت دشمن اسرائيلي در آغاز تجاوز به لبنان قصد داشت فرمانده نظامي حزب الله را با بمباران مقر فرماندهي او در شهر صور ترور کند هرچند با پايداري مقاومت نظامي و سياسي مجبور شد با توسل به مجامع بين المللي، جنگ را به پايان برساند.

وی تاکيد کرد جرم ما اين است که سلاح بر دوش گرفته ايم تا از حاکميت و تماميت ارضي کشورمان دفاع کنيم. تنها جايگزين مقاومت؛ مرگ و تسليم در برابر صهيونيستها خواهد بود و اين به معناي تداوم اشغالگري خواهد بود.

دبيرکل حزب الله لبنان گفت امام موسي صدر در طول 15 سال همواره از حکومت لبنان مي خواست براي رويارويي با تجاوزات اسرائيل به لبنان، مداخله کند و در نتيجه مجبور به تاسيس گروههاي مقاومت شد.

سيد حسن نصرالله تاکيد کرد موشکهاي مقاومت لبنان قادر خواهند بود هر نقطه اي را از فلسطين اشغالي هدف قرار دهند. ما هيچ وقت مقاومت را رها نخواهيم کرد. مقاومت ما هرگز قابل مبادله نيست و به معناي بقا و وجود و کرامت ما است. وی گفت انتخابات پارلماني در ششم ماه مه (شانزدهم ارديبهشت) به مثابه پيامي براي پايبندي به مقاومت و دست برنداشتن از آن است. ­

وی تاکيد کرد گزينه مقاومت در لبنان معادله بازدارندگي در برابر دشمن اسرائيلي را به اثبات رساند. ما در اين شرايط سخت از دولت مي خواهيم پرونده اقتصادي را در اولويت کارهاي خود قرار دهد. ­

سيدحسن نصرالله با اشاره به اوضاع اقتصادي اين کشور و دشوار توصيف کردن وضع کنوني تصريح کرد مبارزه با فساد نيازمند قاطعيت و تصميم سياسي است. مردم لبنان از امروز به بعد ساکت نخواهند نشست چرا که کشور به سمت فروپاشي پيش مي رود.

وي افزود: جريان المستقبل چندين دهه است پرونده اقتصادي کشور را هدايت مي کرد، اما بايد پرسيد در طول اين مدت چه دستاوردهايي کسب کرده است؟ پس از برگزاري انتخابات آماده گفتگو درباره راهبرد دفاعي کشور هستيم.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss