ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه‌ای به تحقیر پادشاه این کشور توسط رئیس جمهور آمریکا واکنش عجیبی نشان داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ گفت: ما با پول‌مان تسلیحات می‌خریم، ولی در برابر امنیت‌مان هیچ پولی پرداخت نخواهیم کرد.

او در واکنش به اظهارات ترامپ مبنی بر این که حکومت عربستان بدون حمایت آمریکا دو هفته هم باقی نمی‌ماند، گفت: "عاشق کار با ترامپ هستم "! ولیعهد عربستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: کشورش تلاش می‌کند مقامات کویت را برای گفتگو درباره مسائل حاکمیتی متقاعد کند و در عین حال تا وقتی که این مساله حل شود به تولید نفت ادامه می‌دهد.

بن سلمان گفت: جناح حاکم کویت پیشنهاد عربستان را برای از سرگیری تولید در منطقه بی طرف پذیرفته است. او همچنین با اشاره به اختلاف مرزی با کویت افزود امکان ندارد یک مساله ۵۰ ساله در عرض چند هفته حل شود.

ولیعهد عربستان گفت آماده است به ترکیه اجازه دهد کنسولگری عربستان در استانبول را برای یافتن جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی که این هفته ناپدید شد، جستجو کند.

ولیعهد سعودی همچنین افزود هشت نفر از کسانی که در مبارزه اخیر با فساد در این کشور بازداشت شده‌اند در بازداشت باقی خواهند ماند.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss