وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای از گفتگوهای وزیر خارجه این کشور با رئیس جمهور و وزیر خارجه ترکیه پیرامون موضوعات مهم منطقه ای و همچنین کمک به روند تحقیقات در پرونده خاشقجی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «هدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای از دیدار و گفتگوی «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور و «مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه خبر داد.

نائورت در این باره گفت: «مایک پمپئو وزیر خارجه کشورمان امروز با رجب طیب اردوغان در آنکارا دیدار کرد. دو طرف در مورد طیفی از موضوعات مهم دوجانبه از جمله سوریه گفتگو کردند.

وزیر خارجه با استقبال از تصمیم آنکارا برای آزادی کشیش «اندرو برانسون» و ابراز نگرانی آمریکا در مورد ناپدید شدن «جمال خاشقجی» روزنامه نگار و منتقد سعودی، تمایل واشنگتن برای کمک به ترکیه در روند تحقیقات را تکرار کرد».

سخنگوی وزرات خارجه آمریکا در ادامه با اشاره به دیدار مایک پمپئو با همتای ترکیه ای خود از گفتگوهای دوطرف بر سر موضوعاتی متنوع و با اهمیت دوجانبه از جمله سوریه، ایران و مقابله با تروریسم سخن گفت.

نائورت همچنین گفت که وزیر امور خارجه آمریکا با چاوش اوغلو در مورد بازداشت غیرقانونی «دکتر سرکان گولگ» و سایر شهروندان آمریکا درترکیه گفتگو کرد.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss