استاندار خراسان رضوی از تبادل کامل زندانیان ۲ کشور ایران و ترکمنستان خبر داد و گفت: ۲۸۳ ایرانی زندانی در ترکمنستان تحویل مرزبانی شدند.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا رشیدیان شب گذشته پس از اتمام عملیات مبادله و تحویل‌ ۲۸۳ زندانی ایرانی که در زندان‌های ترکمنستان به سر می‌بردند، گفت: تبادل زندانیان در راستای امضای توافق‌نامه همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در سفر اخیر رئیس‌جمهور و انجام توافق معاضدت قضایی و تبادل زندانیان بین دو کشور انجام شد.

وی اضافه کرد: طی این مدت پیگیری‌های جدی و گسترده‌ای هم از سوی وزارت کشور، استانداری خراسان رضوی با همکاری و هماهنگی‌های دستگاه قضایی و وزارت امور خارجه انجام شد که در سفر رئیس‌جمهور تبادل کامل زندانیان دو کشور به سرانجام مطلوب رسید.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: عصر امروز تمامی ۲۸۳ ایرانی زندانی در ترکمنستان که عمده آنان هم راننده بودند، آزاد شده و از طریق مرز لطف‌آباد تحویل مرزبانی جمهوری اسلامی ایران شدند.

رشیدیان یادآور شد: در بحث وضعیت پرونده‌های این افراد براساس همکاری قضایی صورت گرفته در مرحله بعد توسط دستگاه قضایی تصمیم‌گیری و اقدام می‌شود.

وی تبیین کرد: همچنین تعدادی از شهروندان ترکمنستانی که در ایران زندانی بودند طی این مبادله امروز آزاد و به کشورشان برگردانده شدند.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss