رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کنونی منطقه گفت: برخی کشورها که از گذشته با جمهوری اسلامی دشمنی داشتند، به دنبال ایجاد بحران‌های فرقه‌ای در منطقه هستند.

به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی ظهر جمعه در دیدار با جمعی از ایثارگران 8 سال دفاع مقدس استان قم با اشاره به وضعیت کنونی منطقه، گفت: در شرایط کنونی برخی کشورها که از گذشته با جمهوری اسلامی دشمنی داشتند، علاوه بر دشمنی به دنبال ایجاد بحران‌های فرقه‌ای در منطقه هستند اما قطعا آنها به اهداف شوم خود دست پیدا نمی‌کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی داشتن روحیه انقلابی و مجاهدانه را لازمه توسعه اقتصاد کشور دانست و افزود: در شرایط کنونی حوزه فرهنگ و اقتصاد جزء مهمترین بخش‌های کشور محسوب شده و باید در اولویت تمام امور قرار گیرند البته حوزه فرهنگ زیربنای تمام امور و اقدامات است و به طور حتم تا این حوزه نباشد اقتصاد کشور توسعه پیدا نمی‌کند.

در حوزه اقتصاد دچار ضعف و مشکل هستیم

لاریجانی ادامه داد: متأسفانه در شرایط کنونی در حوزه اقتصاد دچار ضعف و مشکل هستیم البته کارنامه جمهوری اسلامی در حوزه منطقه‌ای و مسئله جنگ تحمیلی بسیار خوب بوده و خطاهای ما در این حوزه نسبت به دیگر کشورها کم بوده است همچنین در مسائل منطقه ای با عنایت خداوند و تلاش و تجربه نیروهای انقلابی کشور دارای امنیت بسیار خوبی است و غربی‌ها در این رابطه بارها اعلام کرده‌اند که ایران به عنوان یک کشور پایه و ریشه‌دار در منطقه حضور دارد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی منطقه مانند یک دیگ جوشان است، گفت: تمام کشورهای منطقه امروز به علت مسائل امنیتی بی ثبات هستند همچنین این موضوع واضح و مبرهن است که بدون ایران امنیت منطقه تأمین نمی‌شود و آمریکایی‌ها بعد از جنگ تحمیلی فهمیدند که با یک کشور ساده مواجه نیستند و امروز جرأت هیچگونه حمله ای را ندارند.

رئیس قوه مقننه بر لزوم احیای روحیه انقلابی در کشور تأکید کرد و گفت: این مسئله باید به استراتژی اصلی کشور تبدیل شود.

توسعه اقتصادی نیازمند روحیه مجاهدانه و انقلابی در کشور است

وی با بیان اینکه یکی از عوامل توسعه اقتصاد در شرایط کنونی تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است تصریح کرد: متأسفانه تا کنون مسئله اقتصاد مقاومتی در کشور به ویژه در بخش اداری هضم نشده است از این رو دستگاه‌ها باید برای تحقق این مسئله در جهت حمایت از تولید، مردمی شدن اقتصاد، افزایش بهره‌وری تولید و در نهایت تقویت صادرات اقدام کنند.

لاریجانی ادامه داد: در پرونده هسته‌ای نظام تصمیم به مذاکره و توافق گرفت و در این رابطه ما ضرر زیادی نکردیم و یکی از اهداف اصلی ما برای این موضوع این بود که فضا برای توسعه اقتصادی فراهم شود البته آمریکایی‌ها پس از توافق شیطنت‌هایی را برای جلوگیری از سرمایه‌گذاری در ایران انجام داده‌اند اما به نظر من زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در کشور در حال فراهم شدن است البته باید برای تحقق این مسئله روحیه مجاهدانه داشته باشیم.

منبع: خبرگزاري مهر

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss