وقوع سیل در منطقه کوهستانی وخوش آب و هوای سیرچ قربانی برجای گذاشت.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان گفت :درپی بارندگی شدید عصر امروز شنبه در منطقه کوهستانی سیرچ ، سه نفر از گردشگرانی که به این روستای ییلاقی رفته بودند دچار سیلاب شده و جان خود راازدست دادند.

محسن صالحی همچنین گفت 9 خودرو در گل و لای ناشی از سیلاب گرفتار شدند. محمد حیدری پور معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان هم با اشاره به اینکه جسد سه جانباخته این حادثه که در زمان وقوع سیل در حریم رودخانه سیرچ بسر می بردندبا کمک امدادگران هلال احمر ونیروهای مردمی پیدا شدند افزود :یکی از کشته شدگان یک زن باردار بوده و تاکنون هیچ مفقودی، و یا مصدومی دیگر گزارش نشده است.

شرایط آب و هوایی استان کرمان در روزهای اخیر تحت تاثیر پدیده مانسون که در اقیانوس هند شکل گرفته ، بعد از ظهرها دچار ناپایداریهای مقطعی توام با وزش طوفان ، رگبارهای شدید باران و بروز گردو غبار میشود .

بارشهای شدید در مناطق کوهستانی استان باعث جاری شدن سیلاب میشود اما این سیلابها تا امروز فقط خسارات مالی برجای میگذاشت و تلفات جانی نداشت . در جیرفت و خبر بافت نیز بارندگی های شدید گزارش شده که در منطقه کیسکان وخبر بافت همراه با آسیب به منازل مسکونی بوده است.

فرماندار کرمان جزییات دیگری از حادثه مرگبار سیل امروز در سیرچ کرمان ر ا اعلام کرد محمدعلی توحیدی در خصوص سیل سیرچ کرمان وخسارت ناشی از آن گفت: سه جان باخته این حادثه تاسف بار یک مرد 37 ساله و دو خانم 50 و 35 ساله بودند که به حاشیه رودخانه سیرچ در روستای چنار سوخته رفته بودند.

وی با اشاره به ناپایداری مکرر هوا در مناطق مختلف استان طی روزهای گذشته اظهار کرد: هشدار لازم به گردشگران در مناطق کوهستانی استان داده شده بود اما متاسفانه این خانواده به همراه عده ای دیگر به منطقه ای رفته بودند که معمولا محل حضور گردشگران نیست.

رئیس شورای مدیریت بحران شهرستان کرمان تاکید کرد: در این منطقه سه خودروی دیگر هم دچار سیلاب شدند اما با تلاش مردم محلی و امدادگران نجات یافتند. توحیدی همچنین خاطرنشان کرد: در جاده کوهستانی شهدای غدیر 4 خودرو به علت آب بردگی جاده متوقف شده بودند که با کمک نیروهای امدادی مسیر حرکت آنها بازگشایی شد .

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss