عضو انجمن چشم‌پزشکی ایران: لنز‌های چشمی که در آرایشگاه‌ها استفاده می‌شود، احتمال آسیب های بینایی را در فرد افزایش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از روابط عمومی همایش سالیانه انجمن چشم‌پزشکی ایران، دکتر علی صادقی طاری، یکی از بزرگترین مشکلات حوزه چشم‌پزشکی را مشکلات چشمی بیماران دیابتی دانست و افزود: با اقدامات پیشگیرانه می‌توان از بروز مشکلات چشمی در افراد دیابتی جلوگیری کرد.

دبیر اجرایی بیست و هفتمین همایش سالیانه انجمن چشم‌پزشکی ایران با بیان اینکه ضربات چشمی نیز از دیگر علل مراجعات مردم به چشم‌پزشک است، گفت: موتورسواران ۱۷ برابر سایر افراد احتمال صدمه چشمی دارند، همچنین موارد منجر به کوری ناشی از حوادث در موتورسواران زیاد است.

عضو انجمن چشم‌پزشکی ایران با اشاره به‌ عمل زیبایی پایین آوردن پلک افزود: در این عملِ زیبایی از فلزاتی که اکسیده نمی‌شود همچون طلا استفاده می شود به طوری که در این عمل حدود ۳ تا ۱۲ گرم طلا برای زیبایی پلک فرد استفاده می‌شود.

صادقی طاری درباره استفاده از لنزهای تماسی در آرایشگاه ها هشدار داد و گفت: در مواردی مشاهده شده است که آرایشگاه‌ها برای زیبایی به مراجعان خود لنز پیشنهاد می‌کنند که در بیشتر موارد این لنزها استاندارد نیستند و باعث آسیب جدی به چشم‌ها می‌شوند.

دبیر اجرایی بیست و هفتمین همایش سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران، گفت: آلودگی هوا به خصوص در افرادی که زمینه حساسیت چشمی و خشکی چشم دارند منجر به قرمزی و سوزش چشم می شود.

وی درباره راهکار مقابله با سوزش چشم هنگام آلودگی هوا، تاکید کرد: شستن چشم با آب, شامپوی بچه و شامپوهای ویژه چشمی و به کاربردن اشک مصنوعی می‌تواند از سوزش و قرمز شدن چشم جلوگیری کند.

بیست و هفتمین همایش سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران از ۱۳ تا ۱۶ آذر در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss