متخصصان طب سنتی عقیده دارند کارکرد نامناسب دستگاه گوارش بر روند شاداب سازی بدن تاثیر منفی دارد.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ اینکه چرا صبح ها بجای آن که تازه نفس وقبراق باشیم، خسته و کسل هستیم وبازهم احساس خستگی می کنیم، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

در بسته سلامت امروز،​ نظر یکی از کارشناسان طب سنتی را در این زمینه آورده ایم، ​تا کاربران با مطالعه این توصیه پزشکی، سلامتی کبدو دستگاه گوارش را بیش از پیش جدی بگیرند.

مجتبی ایران‌دوست متخصص طب سنتی‌ در مورد تاثیر کارکرد دستگاه گوارش بر شادابی بدن می گوید: منشأ بسیاری از مشکلات بدن مربوط‌ به کبد به عنوان عضوی حیاتی‌ و مهم بوده‌ به طوری که پزشکان‌ این عضو را پالایشگاه‌ بدن تعریف‌ کرده‌اند که در صورت تنظیم درست و کارکرد خوب آن تمام اعضای‌ حیاتی‌ به درستی فعالیت می‌کنند.

برای اینکه کار هضم غذا به درستی در معده صورت بگیرد بهتر است افراد مواد غذایی حاوی فیبر کافی‌ مصرف کنند زیرا این مواد در روده بزرگ باعث ایجاد حرکات منظم شده و کار جذب و هضم غذا به خوبی انجام می‌شود.

به طور کلی انسان سالم‌ ۲ بار در روز باید عمل دفع داشته باشد و این کار با خوردن مواد حاوی فیبر و کارکرد درست کبد انجام می‌شود.

کارکرد نادرست‌ شکم‌ باعث انسداد روده و در دراز مدت باعث بروز بیماری‌های روده‌ای می‌شود و چنین افرادی‌ با وجود خواب کافی و مناسب‌ خستگی مفرط‌ در هنگام بیدار شدن در بدنشان‌ احساس‌ می‌کنند.

فردی که دچار عارضه‌ یبوست‌ شده‌ دچار خستگی‌ مفرط‌ در بدنش‌ می‌شود و همین مسئله‌ تعادل‌ حرکتی‌ اعضای بدن را می‌تواند با مشکل‌ روبرو سازد.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss