ضرغامی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود از برخی حاشیه‌سازی‌‌ها در شرایط بحرانی زلزله کرمانشاه انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ سید عزت الله ضرغامی در جدیدترین پست اینستاگرام خود ضمن خوشحالی از زنده ماندن نوزادی که پس از گذشت 3 روز توسط نیروهای امدادی از زیر آوار بیرون آورده شد ، از برخی رفتارهای ناپسند و حاشیه‌ساز سودجویان انتقاد کرد.

سید عزت الله ضرغامی در اینستاگرام خود نوشت: "خبری شده؟! ظاهرا ایشون از زیر آوار، زنده و سالم به بیرون تشریف آوردند!! مبارکه! خنده‌‌ی زیبا و معصومانه‌اش حالمان را خوب کرد.

اگر زبان داشت میپرسید، خبری شده؟!

*پی نوشت*

فیلم گاو شاهکار داریوش مهرجویی است. شخصیت پردازی از کاراکترهای فیلم فوق‌العاده است. در میان آنان، شخصیتی روستایی است که هر چند وقت یکبار در طول فیلم سرش را از پنجره کوچکی بیرون می‌کند و با لهجه شیرینی می‌پرسد، خبری شده؟!

تکرار این پرسش، در کنار حوادث پی در پی در روستا که حول گاو مش حسن می‌گذرد، طنز زیبایی را رقم میزند.

در حوادثی مثل همین زلزله غمبار نیز، آدم هایی هستند که دائماً سرشان داخل فضای مجازی است و دنبال خبر و یا خبرسازی جدید هستند.

شایعه سازی و انتقال اخبار ناصحیح و تضعیف دستگاه‌ها و نهادهایی که در میدان عمل مشغول تلاش و مجاهدت هستند هیچ خوب نیست! از زیبایی‌های این حوادث تلخ، همدلی مردم در یاری رسانی و خدمت به آسیب دیدگان است.

مناسب‌ترین و رایج‌ترین شیوه‌های کمک به هم‌وطنان عزیزمان نیز کمک نقدی، غیر نقدی و اهدای خون است. آسیب دیدگان احتیاج به آرامش روحی و روانی هم دارند. اگر خدمتی به آنان نمی‌توانیم بکنیم سوهان روحشان نشویم.

اینکه کدام دولت ها در این ساخت و سازها، از ستون‌ها گرفته تا دیوارها چه اندازه مقصر است و یا در زمان چه کسی افتتاح شده و کم کاری از ناحیه کدام جناح سیاسی بوده، افکار عمومی را از مسیر خدمت رسانی و بررسی منصفانه آسیب‌ها دور می‌کند.

از ضعفهای بزرگ سیستم امدادی کشور در حوادثی از این قبیل مشکل نظام توزیع است. این ضعف در یکی دو روز اول خیلی جدی ظهور و بروز پیدا میکند. باید زمینه‌های بی اعتمادی مردم در رساندن به موقع آذوقه و سایر کمک‌های اولیه به آسیب دیدگان و اقدام به صورت شخصی و مستقیم را از بین برد.

اصلاح نظام توزیع و اطلاع رسانی مناسب مردم را خاطر جمع می‌کند.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss