آب کمک می‌کند پوست‌ شاداب به نظر برسد، سیستم ایمنی را تقویت می‌کند و سطح انرژی را بالا می‌برد و همچنن آب می‌تواند ما را هوشیارتر کند.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ سلول‌های مغز برای این که عملکرد بهتری داشته باشند، باید بین آب و سایر ترکیبات شیمیایی تعادل برقرار باشد. وقتی آب کافی نمی‌نوشیم، این تعادل به هم ریخته و عملکرد ادراکی ما افت می‌کند. برای نوشیدن آب دلایل مختلفی دارد.

واضح‌تر فکر می کنیم

خشکی پوست، افزایش ضربان قلب و گود رفتگی چشم‌ها تنها بعضی از عوارض متداول کم آب شدن بدن هستند. وقتی آب کافی نمی نوشید، مغز شما مجبور می‌شود سخت‌تر از شرایط عادی کار کند. همچنین نوشیدن آب کافی شما را متمرکزتر و هشیارتر نگه می‌دارد.

تقویت حافظه

آیا برای به خاطر سپردن‌های روزمره‌تان مشکل دارید؟ اگر این طور است پس باید به مصرف غذاهای مفید برای مغز اهمیت بیشتری بدهید، مانند سبزیجات برگدار و ماهی. این اتفاق می‌تواند بر عملکرد ادراکی‌تان اثر بگذارد و باعث شود در به خاطر سپردن چیزهای اصلی، یادآوری‌شان و ایجاد خاطرات بلندمدت دچار مشکل نشود.

بهبود زمان واکنش

دانشمندان کشف کرده‌اند که تامین آب کافی برای بدن به مغز فرد کمک می‌کند تا سریع‌تر واکنش نشان دهد. آنهایی که قبل از شروع فعالیت‌های ذهنی، آب کافی نوشیده بودند نسبت به افرادی که آب ننوشیده بودند، سرعت عمل‌شان ۱۴ درصد بیشتر بوده است. اگر احساس می‌کنید تمرکز و سرعت عمل‌تان چندان خوب نیست، یک لیوان آب بنوشید تا مغزتان در عرض چند ثانیه به عملکرد نرمال خود برگردد.

بهبود خلق و خو

حتی کم‌آبی خفیف بدن هم می‌تواند تاثیر بدی روی خلق و خوی بگذارد. نوشیدن آب کافی این امکان را می‌دهد تا با انرژی و با انگیزه بمانید.

کاهش اضطراب

اضطراب مزمن می‌تواند از جنبه‌های گوناگون زندگی‌تان را تحت تاثیر قرار بدهد. اگر همیشه احساس اضطراب می‌کنید و بیخود نگران هستید، حتما عملکردهای‌تان چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای تحت تاثیر اضطراب‌تان قرار خواهد گرفت. شما نیاز دارید آرام باشید تا بتوانید از پس امتحانات، کارتان، وظایف‌تان و کارهای روزمره‌تان بربیایید. ارتباط بین هیدراته بودن و کاهش اضطراب کاملا مشخص است و علم ثابت کرده که تامین آب کافی برای بدن از میزان کورتیزول و اضطراب می‌کاهد.

پیشگیری از سردرد و میگرن

وقتی سرتان از درد در حال ترکیدن است چطور می‌توانید کارهای‌تان را انجام دهید؟ سردرد شدید یا میگرن می‌تواند انجام کارها را دشوار کند. اگر شما سر درد داشته باشید می‌تواند علامت این باشد که بدن‌تان دچار کم آبی شده است. در این زمان که به سر درد رسیده‌اید، بدن شما حدود ۲ درصد از حجم آب خود را از دست داده است. مکررا آب بنوشید تا مجبور نشوید از مسکن استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss