هضم نانهای سبوس دار در بدن به آرامی انجام می شود. به همین علت قرار دادن آنها در وعده صبحانه انرژی مورد نیاز شما را تا ظهر تامین می کند. علاوه بر آن درمان موثری برای یبوست است .

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ نان قهوه ای ، نانی است که از آرد دانه های سبوس دار گندم تولید شده و نان سفید، نانی است که از آرد بدون سبوس تولید شده و پوسته ی گندم (سبوس) آن حذف شده است.

بسیاری از پزشکان تا اوایل دهه سی قرن بیستم سبوس را یک ماده زاید و اضافی که موجب خراش روده ی بزرگ (کولون) می شد ، به حساب می آوردند. اما با پژوهش های جدید دو دهه گذشته فواید فراوان نان سبوس دار اثبات شد و سبوس به عنوان یک داروی موثر طبی برای بیمارانی که همیشه از مسئله یبوست یا اختلالات روده ی بزرگ رنج می برند، شناخته شد. پزشکان اتفاق نظر دارند که سبوس مهم ترین راه درمان طبیعی یبوست به شمار می رود .

جلوگیری از یبوست نیز از بروز بواسیر ، التهاب دیورتیکول ، سرطان کولون، شقاق، فیستول، شکاف بافت معده و عفونت های دستگاه گوارش پیشگیری می کند. فیبرهای گیاهی به دو نوع محلول و نامحلول تقسیم می شوند.

سبوس گندم جزء فیبرهای غذایی نامحلول است که در جلوگیری از یبوست و سایر بیماری های روده بزرگ تاثیر زیادی دارند.سبوس جو و برنج جزء فیبرهای محلول می باشند که اثر زیادی در کاهش کلسترول خون دارند.

توصیه می شود هنگام مصرف سبوس ، از نوشیدن مایعات به ویژه آب ، آب میوه ها و نیز مصرف روغن زیتون غافل نشوید. این مواد به اثر بخشی سبوس در حفظ سلامتی بدن کمک می کنند.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss