معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران از مصوبه ستاد برنامه ریزی شاهد و ایثارگر به منظور ارائه خدمات فرهنگی به این گروه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام محمدحسین کاویانی راد در سومین جلسه ستاد برنامه ریزی شاهد و ایثارگر گفت: براساس ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه و ماده ۷۲ قانون جامعه ایثارگران، ارائه خدمات فرهنگی به این گروه رایگان و یا با ۵۰ درصد تخفیف بوده است که مصوب شد استعلام از دستگاه‌های ارائه کننده خدمات فرهنگی گرفته شود و سپس انسجام لازم به منظور استفاده مفید از ظرفیت‌های موجود صورت گیرد.

وی درباره دیگر مصوبات سومین جلسه ستاد برنامه ریزی شاهد و ایثارگر گفت: ارائه برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پز شکی در غالب برنامه ریزی شاهد و ایثارگر به منظور ارائه خدمات به این گروه در حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله بخش‌های این جلسه بود.

کاویانی افزود: اصلاح آیین نامه ماده ۶۶ قانون جامعه ایثارگران به صورت کلی به تصویب رسید، اما جزئیات آن تا دو هفته آینده کارشناسی و توسط نمایندگان دستگاه‌های عضو به این دستگاه‌ها منتقل می‌شود تا پس از ویرایش نهایی برای تصویب به هیأت دولت ارائه شود.

کاویانی گفت: تدوین اولیه آیین نامه ماده ۶۲ و لحاظ شرایط حقوقی لازم برای تدوین این آیین نامه نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود که پس از مشاوره با معاون حقوقی ریاست جمهوری پیگیری خواهد شد.

وی افزود: لوگوی ستاد برنامه ریزی طرح و شاهد و ایثارگر و همچنین آیین نامه کمیسیون‌های تخصصی این ستاد نیز در این جلسه به تصویب اعضا رسید.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss