توییتر صد‌ها ربات حامی سعودی را که درباره ناپدیدشدن «جمال خاشقجی» اخبار جعلی منتشر می‌کرد، بست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از شبکه "ان بی سی" توئیتر فهرستی از ربات‌هایی را که در موضوع ناپدید شدن «جمال خاشقجی» روزنامه نگار عربستانی مطالبی در حمایت از آل سعود منتشر می‌کردند، مسدود کرد.

برخی از این ربات‌ها مطالبی در حمایت از «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی منتشر و بازنشر می‌کردند و توانسته بودند هشتگی با عنوان «کلنا_ثقه_فی_محمد_بن_سلمان» (ما همه به محمد بن سلمان اعتماد داریم) را به ترند جهانی تبدیل کنند.

یک کارمند شرکت توئیتر که خواست نامش فاش نشود گفت: این شرکت پیش از این نیز از وجود چنین ربات‌هایی اطلاع داشته و بسیاری از آن‌ها را پیش از گزارش "ان بی سی" مسدود کرده است. برخی دیگر از این ربات‌ها نیز با انتشار مطالبی قصد داشتند درباره دست داشتن مقامات سعودی در قتل خاشقجی ایجاد تردید نمایند.

خاشقجی دو هفته پیش ۲ اکتبر (۱۰ مهر) برای انجام کار‌های مربوط به مدارک ازدواج خود به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد، اما بنا به شواهد موجود این آخرین باری بود که این روزنامه‌نگار سعودی زنده دیده شده است. آنکارا می‌گوید فایل‌های صوتی و ویدئویی را در اختیار دارد که ثابت می‌کند خاشقجی در کنسولگری عربستان کشته شده است.

مقامات سعودی ادعا کرده‌اند؛ این نویسنده و روزنامه‌نگار ۵۹ ساله از کنسولگری خارج شده است، اما رسانه‌ها گزارش‌هایی مبنی بر به قتل رسیدن و تکه تکه شدن جسد او در کنسولگری عربستان منتشر کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، نیز در جمع خبرنگاران در کاخ سفید از قطعی بودن مرگ جمال خاشقجی خبر داد.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss