حفظ وحدت مردم و مسئولان و پیشگیری از تفرقه افکنی در فضای مجازی از اقدامات «معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور» است.

به گزارش خبرگزاری صداوسيما؛ به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، جواد جاویدنیا سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستان کل کشور، در رابطه با مهمترین برنامه‌های خود با تاکید بر پایبندی به سیاست‌های دادستانی کل کشور در زمینه سالم سازی فضای مجازی و مقابله با مفاسد اخلاقی و اجتماعی، اظهار کرد: در این خصوص با تبعیت کامل از قانون سیاست‌های دادستانی کل کشور را دنبال خواهیم کرد و بنا نیست با حضور بنده تغییری در سیاست‌ها ایجاد شود.

جاویدنیا حمایت از نرم افزار‌های ملی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: این یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری است که در این معاونت نیز با جدیت دنبال می‌شود. حفظ وحدت مردم و مسئولان و پیشگیری از هرگونه تفرقه افکنی در فضای مجازی و جلوگیری از اخلال اقتصادی به وسیله فضای مجازی و مقابله جدی با کلاهبرداری‌های اینترنتی و تلفنی از دیگر اقداماتی بود که سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به عنوان برنامه هایش به آن اشاره کرد.

جاویدنیا همچنین بر برنامه ریزی و همکاری همه دستگاه‌های متولی با دادستانی کل کشور برای پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی تاکید کرد. وی با اشاره به ضرورت تقویت هرچه بیشتر دادسرا‌ها و شعب تخصصی و ویژه رسیدگی به جرائم رایانه‌ای در سراسر کشور، ابراز امیدواری کرد که بتواند با فراهم آوردن زمینه به کارگیری قضات متخصص در این شعب تخصصی، به نقطه مطلوبی از حیث رسیدگی علمی به پرونده‌ها دست یابیم.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور خطاب به نخبگان فضای مجازی و همه کسانی که دغدغه تولیدات ملی در این فضا را دارند، آمادگی خود برای حمایت از ایده‌های جدید و ملی به ویژه در بحث شبکه‌های اجتماعی داخلی را اعلام کرد.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss