به لحاظ علمی، ۷ راهکار برای افزایش قدرت آنتن‌دهی مودم وای‌فای وجود دارد که به آن می‌پردازیم.

مودم‌های وای‌فای امروزه مهم‌ترین ابزار دسترسی به اینترنت به شمار می‌روند که جایگزین مودم‌های کابلی گذشته محسوب می‌شوند. یکی از مهم‌ترین موارد در این مودم‌ها، برد وای‌فای یا فاصله مورد نیاز برای اتصال دستگاه به اینترنت است.

معمولا برای دسترسی به شعاع آنتن گسترده‌تر می‌بایستی هزینه بیشتری برای مودم‌های قوی‌تر با آنتن بلند‌تر صرف کرد. حال ۷ راهکار ساده وجود دارد که می‌توان آنتن‌دهی یک مودم خانگی ساده را افزایش داد:

۱. از یک قوطی آلومینیومی در اطراف مودم استفاده کنید

شما می‌توانید با بریدن قوطی آلومینیومی نوشابه و قرار دادن آن به صورت U شکل در اطراف مودم، افزایش سیگنال‌دهی مودم خود را امتحان کنید و به صورت موقت آن را انجام دهید.

۲. مودم وای‌فای را در مرکز خانه یا محل کار خود قرار دهید

این کار موجب می‌شود سیگنال‌های روتر اینترنت وای‌فای هدر نرود و با قرار گرفتن در مرکز ثقل خانه یا محل کار، به صورت متناسب در شعاع مورد نظر شما سیگنال‌دهی کند.

۳. مودم را روی یک میز بلند بگذارید

قرار دادن روتر وای‌فای روی یک میز یا تاقچه به کاربران این امکان را می‌دهد تا از بیشترین میزان آنتن‌دهی بهره‎مند شوند و رضایت آن‌ها از نحوه عملکرد آن بالا رود.

۴. مودم را حداقل یک‎‌بار در شبانه‌روز خاموش کنید

کاربران باید حداقل یک‌بار در شبانه‎روز مودم خود را خاموش کنند تا دستگاه بتواند عملکرد خود را بهبود بخشد.

۵. مودم را در کمد یا کابینت قرار ندهید

قرار دادن مودم اینترنت وای‌فای در فضای بسته نظیر کمد دیواری یا کابینت می‌تواند تا حد زیادی جلوی آنتن‌دهی آن را بگیرد و به اصطلاح سیگنال‌دهی آن را کور کند.

۶. با توجه به متراژ فضای داخلی خانه، مودم بخرید

بسته به اندازه متراژ فضای داخلی خانه، از مودم‌های تک‌آنتن، دو آنتن و چند آنتن خریداری و استفاده کنید.

۷. مودم وای‌فای جدید بخرید

عمر متوسط مودم‌های اینترنت وایرلس سه تا پنج سال است و بعد از آن به شدت سیگنال‌دهی و عملکرد آن‌ها رو به تنزل می‌رود. اگر چندین سال است که از مودم خود استفاده می‌کنید، بهتر است به فکر خرید یک مودم جدید باشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss