رئیس شورای اسلامی شهر تهران و فرزند مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، از مردم و مسئولان برای شرکت در مراسم نخستین سالگرد درگذشت این یار دیرین انقلاب قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محسن هاشمی، در این مراسم که در مدرسه عالی شهید مطهری در حال برگزاری است، گفت: من نه به عنوان فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی، بلکه به عنوان کسی که ۵۰ سال شاهد مبارزات این اسوه صبر بودم می‌خواهم چند نکته را یادآوری کنم.

وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی با صبوری برای اینکه ایرانی آباد و آزاد داشته باشیم تلاش بسیار کرد. هاشمی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی معتقد بود ایران ظرفیت بالایی برای رفاه مردم دارد و با اعتدال و دوری از افراط می‌توانیم ایران را در جهان اسلام و دنیا سربلند، و مشکلات داخلی و جهان اسلام به ویژه فلسطین را حل کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد همانگونه که آیت الله هاشمی رفسنجانی فکر می‌کرد، جهل و فقر از ایران اسلامی دور شود و ما شاهد رفاه مردم باشیم.

آقای روحانی رئیس جمهور و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی شرکت کردند.

آقای روحانی در این مراسم که با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزرا و اعضای دولت، خانواده‌های معظم شهدا و قشر‌های مختلف مردم در مدرسه عالی شهید مطهری تهران برگزار شد، ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت.

آیت الله امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران و حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، تولیت آستان مقدس حضرت امام خمینی (ره) نیز در این مراسم حضور پیدا کردند.

هم اکنون آقای محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی در حال سخنرانی است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی­ یار امام، رهبری و انقلاب بعد از چند دهه سوابق سیاسی و انقلاب نوزدهم دی ماه سال قبل دار فانی را وداع گفت.

خبر تکمیل می شود.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss