دادستان سیستان وبلوچستان: ۱۳ نفر در ارتباط با حمله تروریستی محور «خاش- زاهدان» دستگیر شدند

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما حجت الاسلام والمسلمین موحدی راد دادستان دادسرای عمومی و انقلاب استان سیستان وبلوچستان از دستگیری ۱۳ نفر در ارتباط با حمله تروریستی محور «خاش- زاهدان» خبر داد و گفت: تحقیقات روی این پرونده تا دستگیری تمامی عوامل تاثیر گذار ادامه دارد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد دادستان عمومی وانقلاب سیستان و بلوچستان ، از تشکیل پرونده برای ۶ متهم به اتهام قاچاق سازمان یافته دام،رشوه، ارتشاء، جعل و اختلاس خبر داد.

وی در تشریح این خبر ادامه داد: سه نفر از متهمان از کارکنان جهاد کشاورزی هستند که دو نفر از شهرستان خاش و یک نفر از زاهدان در حال حاضر در بازداشت هستند، سه نفر دیگر که به عنوان دلال در کار قاچاق دام با این افراد همکاری میکردند با قید وثیقه آزاد شدند.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد افزود: این پرونده در شعبه ۷ بازپرسی در حال رسیدگی است و احتمال دارد تعداد بازداشتیهای این پرونده افزایش یابد.

وی تصریح کرد: این افراد به صورت غیر قانونی و غیر مجاز دامها را از کشورهای همسایه وارد میکردند و با پلاک شناسایی دام که در اختیار جهاد کشاورزی بوده است بدون نظارت شبکه دامپزشکی دامها را به صورت زنده به دامداریها و کشتارگاههای سایر نقاط کشور منتقل میکردند.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد تاکید کرد: در سایر نقاط کشور معمولا قاچاق دام از داخل کشور به خارج صورت میگیرد، ولی در حوزه سیستان و بلوچستان دامها از کشور افغانستان و پاکستان وارد میشود به همین منظور برای جلوگیری از انتقال آلودگی و بیماریهای مشترک بین انسان و دام، این دامها ابتدا در داخل استان قرنطینه و بعد از تأییدیه سلامت توسط سازمان دامپزشکی ذبح میشوند و سپس به صورت بسته بندی به سایر نقاط کشور ارسال میشود.

دادستان عمومی و انقلاب سیستان و بلوچستان تاکید کرد: از باب حفظ حقوق عامه و اهمیت سلامت عمومی به صورت جدی این پرونده مورد بررسی قرار میگیرد.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss