محل تبلیغات

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان با اشاره به اجرای طرح سنجش دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی از دوم تیر ماه گفت: امسال 41 پایگاه سیار و ثابت استانی برای سنجش نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری فارس مهران باهری صبح امروز در نشست خبری با اشاره به اجرای طرح سنجش دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی از دوم تیر ماه اظهار داشت: امسال 41 پایگاه سیار و ثابت برای سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی در سطح استان کرمان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به همکاری اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی در برگزاری طرح سنجش دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان بیان داشت: در راستای تکریم ارباب رجوع، پایگاه‌های سیار طرح سنجش برای .... که 30 کیلومتر از شهر فاصله دارند، در نظر گرفته شده‌اند.

باهری عنوان کرد: برای کیفیت‌بخشی فعالیت‌های آموزشی و پرورشی باید به تفاوت‌های فردی دانش‌آموزان توجه شود که در طرح سنجش به این مسئله می‌توان رسید و توانمندی‌ها، استعدادها و مشکلات آنها شناسایی و در گروه‌های مختلف برای تحصیل قرار گیرند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: با اجرای طرح سنجش، آمادگی ذهنی دانش‌آموزان برای تحصیل مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. وی با تاکید بر لزوم تشخیص زودهنگام مشکلات دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان گفت: سن طلایی بچه‌ها یعنی 6 و 7 سالگی اگر مشکلات دانش‌آموزان شناخته شود، می‌توان مداخله زودهنگام در راستای رفع مشکل آنها داشت.

باهری خاطرنشان کرد: شرط ورود به پایه اول برای ورود نوآموزان به دبستان داشتن برگه ارزیابی سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی است که به نفع دانش‌‌آموز و آموزش و پرورش و والدین خواهد بود.

وی اظهار داشت: در شهرستان کرمان پنج پایگاه و در شهرستان‌های رفسنجان، سیرجان، زرند، بم و جیرفت دو پایگاه به دلیل جمعیت دانش‌آموزی برای طرح سنجش در نظر گرفته شده است. باهری با اشاره به اینکه امسال سنجش نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی هم از 15 مرداد ماه انجام می‌شود، بیان داشت: هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان برای دبستان و پیش‌دبستانی، مدیر مدرسه موظف است تا دانش‌آموز را در سامانه طرح سنجش نام‌نویسی و کار نوبت‌دهی انجام شود.

وی ادامه داد: اگر والدین در نوبتی که به آنها برای سنجش اعلام شده، مراجعه نداشته باشند، هزینه سنجش برای نوبت بعدی باید هزینه دوباره‌ای را پرداخت کنند و عدم انجام طرح سنجش به منزله ناقص بودن ثبت‌نام دانش‌آموز است.

باهری گفت: امسال معاینه پزشکی در محل طرح سنجش صورت نمی‌گیرد و باید به مراکز جامع سلامت، بهداشتی و درمانی مراجعه کنند که البته هیچ هزینه‌ای ندارد، اما از شرایط تکمیل طرح سنجش است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان بیان داشت: دانش‌آموزان اتباع خارجی هر ساله جزو جا مانده‌های طرح‌ سنجش هستند و تاکید به مدارس داریم که این طرح برای آنها انجام شود. وی افزود: دانش‌آموزانی که با مشکل تحصیلی مواجه باشند به پایگاه‌های تخصصی فرستاده می‌شوند تا در گروه متناسب با آن به تحصیل پرداخته شود.

باهری بیان داشت: سال گذشته 31 هزار و 567 نفر نوآموز بدو ورود به پیش دبستان و 34 هزار و 818 نفر نوآموز بدو ورود به دبستان مورد ارزیابی قرار گرفتند. رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال 62 هزار بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در طرح سنجش شرکت کنند.

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss