محل تبلیغات

بسته شدن تنگه هرمز یک اقدام انقلابی ،مصلحت امروز همکاری با روسیه و تاکید بر حج ابراهیمی از جمله محورهای سخنان امامان جمعه این هفته شهرهای استان کرمان است.

*جیرفت :

امام جمعه جیرفت گفت: بسته شدن تنگ هرمز یک اقدام انقلابی است چرا که یک سوم نفت دنیا از این مسیر عبور می کند.

به گزارش ایرنا ،حجت الاسلام رضا سعادت فر در خطبه های این هفته نمازجمعه جیرفت افزود: مجلس، دولت و مردم باید همدل و همراه از این اقدام انقلابی حمایت کنند. وی با بیان اینکه اروپایی ها قابل اعتماد نیستند، تصریح کرد: قراردادهای توتال، پژو، رنو و هواپیمایی متعلق به اروپا بودند و این کشورها با قطع همکاری این شرکت ها دنبال همکاری نیستند.

امام جمعه جیرفت به 21 تیرماه روز حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: کم کاری در حوزه اقتصاد دلیلی بر کم کاری در بخش های دیگر نمی شود از این رو مردم نباید مشکل بی حجابی را در سایه مشکلات اقتصادی پنهان کنند.

وی ضمن تاکید بر اجرای فرضیه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، افزود: ترویج ولنگاری دینی و فرهنگی زمینه ایجاد هر فسادی را در جامعه فراهم می کند از این رو مراقب این مساله مهم باشیم.

حجت الاسلام سعادت فر همچنین به نارضایتی مردم در زمینه قطعی برق جنوب کرمان اشاره و ضمن تاکید بر صرفه جویی تصریح کرد: مسئولان نباید فقط دنبال صرفه جویی باشند از این رو باید قطعی ها با برنامه ریزی انجام شود.

وی به سفر یکروزه و کوتاه وزیر ورزش به جنوب کرمان انتقاد کرد و گفت: وزیر ورزش باید نشستی با ورزشکاران برگزار و پای درد و دل ورزشکاران می نشست.

*سیرجان:

امام جمعه سیرجان گفت: دیدار نماینده رهبری معظم با رئیس جمهوری روسیه و ابلاغ پیام شفاهی معظم له و پیام کتبی رئیس جمهوری کشورمان به پوتین با 3 اصل عزت ، حکمت و مصلحت انجام شد.

حجت الاسلام سیدمحمود حسینی در خطبه های نماز این هفته سیرجان افزود : این اقدام و حرکت تودهنی و مقابله با آمریکا و اروپا و بی اعتنایی طرفین به تحریم ها است مخصوصا امروزه که اتحاد امریکا و اروپا در تحریم ها و فشار بر ایران است.

وی گفت : مصلحت کشور امروز همکاری با روسیه است و این به معنای زیر بار رفتن یک ابر قدرت نیست و اگر هم مغرضان چیزی می نویسند زیر بار شرق رفته ایم این مربوط به شوروی سابق است که متلاشی شد و به چند کشور هم تقسیم شده و امروز جهت مقابله با آمریکا در جنگ اقتصادی مصلحت ایجاب می کند که با رعایت عزت و حکمت این ارتباط ها مستحکم شود.

خطیب جمعه سیرجان آزاد سازی درعا در سوریه و نزدیک شدن ارتش سوریه به مرزهای رژیم اشغالگر قدس موجب ترس و وحشت صهیونیست ها عنوان کرد و گفت : اقتدار عمل امروز به دست گروههای مقاومت و مردم سوریه است و دهها سال ظلم و جنایت در منطقه بر ملت های مسلمان باید برچیده شود و هنوز هم مردم یمن و بحرین گریبانگیر ظلم و جنایت سردمداران آل سعود و صهیونیست ها هستند که این ظالمان باید ظلم و جنایت را متوقف کنند و تسلیم خواسته مردم شوند و از ظلم و کشتار دست بردارند وگرنه مجبور به تسلیم و هلاکت می شوند.

حجت الاسلام حسینی به مناسبت های مختلف از جمله 27 تیرماه سالروز پذیرش قطعنامه 598 اشاره کرد و گفت : مصلحت نظام ایجاب کرد تا با پذیرش این قطعنامه اقتدار و پیروزی ملت ایران در دوران دفاع مقدس و جنگ 8 ساله همه قدرت های دنیا با نظام اسلامی رقم خورد .

*ریگان:

امام جمعه ریگان گفت:حج بدون برائت و وحدت امت اسلامی حج ابراهیمی نیست و امروز آل سعود بداند که نظام جمهوری اسلامی خواهان حج با عزت است

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی با اشاره به سخن امام(ره) در باره فریضه حج در میان فرائض جنبه سیاسی و اجتماعی آن بر دیگر جنبه هایش غلبه دارد اظهار داشت: مراسم حج ابراهیمی باید اجتماعی برای حل معظلات جوامع اسلامی باشد .

امام جمعه ریگان تصریح کرد: اگر روزی جوامع اسلامی با ذلت به حج برسند این حج ،حج ابراهیمی نیست رنجبر ماهانی با اشاره به هفته بهزیستی افزود:آگاه سازی در خصوص پیشگیری از اسیب های اجتماعی واگاه سازی در خصوص پیشگیری از معلولیت های جسمی یکی از وظایف اصلی بهزیستی می باشد واگر ما در این دو مقوله هرچه قدر هزینه کنیم سرمایه بزرگی به نام سلامت خانواده و جسم و روح را در جامعه به دست آورده ایم .

امام جمعه ریگان با اشاره به کاهش نزولات جوی وخشکسالی های پی در پی اظهار داشت: مردم در سبد مصرفی خودشان انرژی اب وبرق را مدیریت کنند . وی با اشاره به اینکه کشور ما در زمینه مصرف اب وبرق کشوری پر مصرف می باشد عنوان کرد مصرف ایران 80میلیونی معادل کشور 200میلیونی است در انرژی اب وبرق استفاده می کنند و از همه مردم و ارگانها و کشاورزان خواست در زمینه اب وبرق صرفه جویی کنند .

*رفسنجان

امام جمعه رفسنجان گفت: مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر تحریم های ظالمانه دشمنان موجب شده این کشور در منطقه به قدرت برتر تبدیل شود.

حجت الاسلام عباس رمضانی پور افزود: ایران از دهها کشور جهان از نظر معادن و ثروتهای نهفته بالاتر است و باید مدیریت اقتصادی مدنظر باشد تا از بیگانگان بی نیاز شویم.

وی تصریح کرد: مدیریت اقتصاد از مدیریت سیاسی مهم تر است لذا دشمن، نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشناخته لذا ملت ایران با دست خالی در دوران دفاع مقدس در برابر دشمن پیروز شدند و در برابر تحریمها مقاومت کردند. خطیب جمعه رفسنجان ادامه داد: ایران امروز قدرت برتر منطقه است لذا مدیریت قوی اقتصادی لازم است.

حجت الاسلام رمضانی پور نسبت به برخورد قاطع نیروی انتظامی با سارقان، اشرار و بزهکاران به عنوان خواسته بحق مردم تأکید کرد و افزود: رد پای حضور اتباع بیگانه در برخی باندهای سرقت ها، توزیع مواد مخدر و جنایتها دیده می شود.

وی به غنیمت وجود شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: این نهاد یکی از ارکان برجسته و شاخص نظام مقدس جمهوری اسلامی و پشتیبان مردم و نظام و از طرفی خار چشم دشمنان و بدخواهان و حافظ قانون اساسی است.

امام جمعه رفسنجان به نهاد بیمه تامین اجتماعی نیز اشاره و بیان کرد: بیش از 40 میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند. وی ادامه داد: 110 هزار نفر از مردم رفسنجان خدمات بیمه تامین اجتماعی دریافت می کنند همچنین ساختمانی بالغ بر سه هزار متر مربع در قالب کلینیک تخصصی تأمین اجتماعی در کنار دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان احداث خواهد شد.

حجت الاسلام رمضانی همچنین کمبود انرژی های آب و برق نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: مردم در مصرف بهینه انرژی دقت کنند.

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss