محل تبلیغات

فرمانده انتظامی سیرجان گفت: با تلاش ماموران انتظامی میزان کشفیات مواد مخدر در این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا ایران نژاد با قدردانی از همکاری اصحای رسانه با پلیس در انعکاس عملکردها گفت: با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سیرجان از ابتدای سال جاری تاکنون چندین باند حمل مواد مخدر منهدم شده است.

وی افزود: در این راستا طی این مدت بیش از دو تن انواع مواد مخدر کشف شده است که این میزان کشف در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد افزایش را نشان می دهد.

فرمانده انتظامی سیرجان افزایش ۱۵درصدی دستگیری قاچاقچیان نسبت به مدت مشابه سال گذشته را از دیگر دستاوردهای پلیس این شهر عنوان کرد و گفت: در همین راستا ۳۸ دستگاه خودرو و تعدادی سلاح ممنوعه متعلق به قاچاقچیان نیز کشف شده است.

سرهنگ ایران نژاد اجرای مستمر طرح های پاکسازی نقاط آلوده و پیشگیری موثر از فعالیت علنی و پنهان عوامل توزیع مواد مخدر با تکیه بر اقدامات اطلاعاتی و مشارکت های مردمی را یکی از اولویت های پلیس در سال جاری عنوان کرد.

وی با هشدار به خانواده ها تصریح کرد: مواد مخدر چنان آرام و بی صدا بر جسم و روان مصرف کنندگان مستولی می شود که هیچ معتادی آغاز اعتیاد خود را به یاد نمی آورد از این رو خانواده به عنوان نخستین نهاد موثر در این زمینه می تواند با ایجاد آرامش بین اعضا و افزایش اعتماد به نفس، قدرت تصمیم گیری در شرایط آسیب زا را به وجود آورد.

این مسئول انتظامی در ادامه افزود: در این راستا اصحاب رسانه نیز نقش ارزنده و تاثیرگذاری در جهت آگاهسازی جامعه دارند و نیروی انتظامی با داشتن این دیدگاه همراهی اصحاب رسانه را در مبحث پیشگیری از جرائم سرلوحه کار خود قرار داده و یکی از اهدافش تعامل و همفکری با فعالان این عرصه است.

وی تصریح کرد: امنیت یک تولید جمعی است که همه نهادها در شکل گیری و تداوم آن نقش دارند و در این میان رسانه ها و خبرنگاران به عنوان چشمان بیدار جامعه می توانند با قلم خود احساس امنیت و آرامش را به جامعه هدیه بدهند و در راستای افزایش تعامل و همکاری با پلیس موثر واقع شوند.

سرهنگ ایران نژاد در ادامه تشکیل قرارگاه پیشگیری از سرقت، راه اندازی گشت های نامحسوس، افزایش حضور فیزیکی پلیس در سطح شهر و نقاط جرم خیز و پوشش انتظامی و ترافیکی مراکز تفریحی و پارک ها را از دیگر اقدامات پلیس در راستای افزایش ضریب امنیت در سطح شهرستان دانست.

فرمانده انتظامی سیرجان در پایان تصریح کرد: نیل به امنیت پایدار و احساس امنیت در جامعه بستری امن و سالم را می طلبد که در سایه همدلی و همفکری همه اقشار جامعه به ویژه اصحاب رسانه می توانیم با جلب حداکثری مشارکت های مردمی و افزایش آگاهسازی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گام برداریم.

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss