محل تبلیغات

کاهش 42 درصدی حوادث آتش سوزی در هشت ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان، آتش پاد سوم مهدی فیروزآبادی گرازش عملکردی از حوزه معاونت عملیات سازمان آتش نشانی در هشت ماهه اول سال 97 ارائه داد.

وی اعلام داشت: آتش نشانان سیرجان در هشت ماهه اول امسال به 857 مورد عملیات امداد و نجات و آتش سوزی اعزام شده اند. از این تعداد 390 مورد مربوط به عملیات خاموش کردن آتش و پیشگیرانه و 467 مورد نیز مربوط به عملیات امداد و نجات بوده است.

این در حالیست که سال گذشته در همین بازه زمانی هشت ماهه، تعداد عملیات اطفاء حریق 676 مورد بوده و نشان می دهد تعداد حوادث آتش سوزی به میزان قابل توجهی(42 درصد) کاهش یافته است که این امر مهم در نتیجه آموزش های آتش نشانی برای اقشار مختلف جامعه و فرهنگ سازی ایمنی و آتش نشانی در سطح شهر حاصل شده است.

فیروزآبادی ضمن ابراز رضایت از عملکرد سازمان آتش نشانی در زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در سطح شهر اظهار داشت: خوشبختانه با افزایش آگاهی شهروندان نسبت به حساسیت شغل آتش نشانی، تعداد آتش سوزی های کذب اعلام شده به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی از 15 مورد به 8 مورد کاهش یافته است.

رئیس آتش نشانی با اعلام اینکه تصادف و سرنگونی خودرو با 67 مورد بیشترین سهم را در حوادث امداد و نجات داشته است از شهروندان گرامی خواست در رانندگی خود بیشتر احتیاط کرده و به قوانین راهنمایی و رانندگی بیشتر احترام بگذارند تا شاهد بروز حوادث کمتری در تصادفات شهری و جاده ای باشیم.

آتش پاد سوم فیروزآبادی ادامه داد: آمار واطلاعات نشان می دهد که شهریور ماه سال جاری با مجموع 178 مورد حادثه آتش سوزی و غیر آتش سوزی(امداد و نجات) پرحادثه ترین ماه در هشت ماهه اول امسال بوده است.

وی در پایان این گفت و گو ابراز امیدواری کرد که در چهار ماه منتهی به پایان سال 97 با توجه بیشتر همشهریان عزیز به علائم و هشدارهای ایمنی سازمان آتش نشانی، حوادث کمتری را شاهد باشیم.

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss