دادستان کل کشور: با مقصران حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات برابر موازین قانونی برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری "پایا24" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ جلسه بحث و بررسی ابعاد حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات به ریاست حجت الاسلام والمسلمین منتظری و با حضور طهرانچی رییس دانشگاه آزاد و مسئولان مربوط در دادستانی کل کشور برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه، افزود: مطالبه همه این است که این حادثه از ابعاد مختلف بررسی و منتهی به تصمیماتی شود. وی گفت: در چارچوب قوانین اگر کسانی قصور و تقصیر داشتند میزان آن بررسی و متناسب با آن برخورد می‌شود و این حادثه باید به عبرت و تجربه‌ای برای جلوگیری از تکرار آن تبدیل شود.

دادستان کل کشور ادامه داد: مدیران و مسئولان به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که اگر کوتاهی در گذشته صورت گرفته و در نقاط دیگر کشور هم مشکلاتی مشابه وجود دارد آن را رفع کنند. وی تصریح کرد: دستگاه قضایی این اطمینان را می‌دهد که حقوق آسیب دیدگان حتما لحاظ و استیفا خواهد شد و با مقصران احتمالی برابر موازین برخورد می‌شود.

دادستان کل کشور با اشاره به بازدید خود از دانشگاه علوم و تحقیقات و دیدار با دانشجویان، تصریح کرد: دستگاه قضایی مطالبات دانشجویان را پیگیری می‌کند؛ اما در این میان عده‌ای به دنبال این هستند که از حادثه پلی برای رسیدن به اهداف خود درست کنند و دشمنان در پی موج سواری هستند.

وی تاکید کرد: مدیران و مسئولان امر و دانشجویان و خانواده‌های جانباختگان و حادثه دیدگان قطعا می‌دانند که دشمن به دنبال این است که از این حوادث بهره برداری کند. حجت الاسلام والمسلمین منتظری از جریان‌های سیاسی خواست نقد‌ها را در محیط آرام و سالم و به گونه‌ای طرح کنند که دشمن نتواند از آن سوء استفاده کند.

حجت‎الاسلام والمسلمین منتظری گفت: میزان تقصیر را فعلا نمی‌توان مشخص کرد و زمانی که دادگاه به نتیجه رسید و رای داد آن وقت می‌توان در این زمینه اظهار نظر کرد. دادستان کل کشور در پایان افزود: بازپرس پرونده به صورت ویژه این پرونده را رسیدگی می‌کند.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss