دبیرکل حزب الله لبنان گفت: همچون پیروزی حاصله در ژوئیه ۲۰۰۶، ما در جنگ هفت ساله سوریه به طور حتم به این پیروزی دست خواهیم یافت؛ جنگی که با جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ اهداف مشترکی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «سید حسن نصرالله» شب گذشته در مراسم دوازدهمین سالروز پیروزی تاریخی نیروهای مقاومت لبنان علیه د۴شمن صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه (از ۱۲ ژوئیه تا ۱۴ اوت ۲۰۰۶) در میدان عاشورا در حومه جنوبی شهر «بیروت» پایتخت لبنان به ایراد سخنرانی پرداخت.

سید حسن نصر الله به مردم لبنان و حامیان جنبش مقاومت این پیروزی تاریخی در چهاردهم آگوست سال ۲۰۰۶ را تبریک گفت. دبیرکل حزب الله لبنان به تمام کسانی که در کسب این پیروزی الهی یاری رساندند از جمله کشورهای ایران و سوریه، مبارزان راه مقاومت، ارتش لبنان، نیروهای امنیتی، مردم و جناحهای سیاسی ادای احترام کرد.

سید حسن نصر الله در این مراسم گفت: امروز ما این پیروزی را جشن می گیریم و بر بذل توجه ویژه به این رویداد تأکید می کنیم، همانطور که هفته آینده نیز نخستین سالروز «دومین آزادسازی» را پس از شکست تروریستهای تکفیری در سرزمین خود جشن می گیریم.

​ وی در ادامه گفت: همچون پیروزی حاصله در ژوئیه ۲۰۰۶، ما در جنگ هفت ساله سوریه به طور حتم به این پیروزی دست خواهیم یافت؛ جنگی که با جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ اهداف مشترکی دارد.

وی در ادامه افزود: ما بر بذل توجه ویژه به این رویداد تأکید می کنیم تا این پیروزی را در فرهنگ و خاطره خود تحکیم کنیم و در مواجهه با نا امیدی که (بر ملت ما) مستولی می شود، بذر امید بکاریم. دولت آمریکا در جنگ ژوئیه (۲۰۰۶) قصد داشت که برای دستیابی به مرز سوریه و عراق، (جریان) مقاومت را نیست و نابود کند، اما در دستیابی به این هدف شکست خورد. استواری مردم لبنان نقشه آمریکا- اسرائیل را نقش بر آب کرد و نقشه آنها را برای چندین سال به تأخیر انداخت.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به جنگ هفت سال گذشته در منطقه اظهار داشت که این جنگها با جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ اهداف مشترکی دارند. از سال ۲۰۰۶ اقدامات بازدارنده در برابر اسرائیل انجام شده و رژیم صهیونیستی در تلاش است تا قابلیتها و امکانات نظامی خود را بر مبنای شکست آن در جنگ ۲۰۰۶ تقویت نماید.

به گفته سیدحسن نصر الله، از سال ۲۰۰۶ اسرائیل جنبش مقاومت را تحت نظر دارد و طرحهای دفاعی خود را بر مقابله با حمله احتمالی حزب الله جهت آزادسازی شهرستان الجلیل متمرکز کرده است.

وی ادامه داد: یک ژنرال اسرائیلی گفت که حزب الله دومین ارتش قدرتمند در منطقه پس از اسرائیل است؛ من با این اظهارنظر موافق نیستم اما بهرحال این نمایانگر نظر و دیدگاه اسرائیل نسبت به جنبش مقاومت است.

وی در ادامه افزود که امروز جنبش مقاومت با تکیه بر توانائیها، تجربه، ایمان، اراده و شجاعت خود از ارتش اسرائیل قدرتمندتر است. سیدحسن نصرالله با اشاره به جنگ سوریه خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت از گروههای شبه نظامی در جنوب سوریه، دولت این کشور را سرنگون سازد. چرا که رژیم صهیونیستی به صراحت گفته است که سقوط دمشق در راستای منافع اسرائیل است. اما تمام این رؤیاها بر باد رفته است.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین گفت که اسرائیل در تلاش برای اِعمال فشار بر لبنان و سوریه جهت تعیین حدود مرز زمینی و دریایی است، با این حال، دورانی که اسرائیل می توانست شروط خود را تحمیل کند، به سرآمده است. اسرائیل که ادعای قدرتمندی می کرد، هم اکنون در غزه با بن بست مواجه شده است. غزه به رغم محاصره و خالی شدن از سکنه، همچنان پابرجاست.

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود این نکته را ذکر کرد که تمام مردم فلسطین این طرح (معامله قرن) را رد می کنند و هیچ یک از رهبران فلسطینی نمی توانند مسئولیت امضای یک چنین توافقی را بپذیرند؛ توافقی که «قدس» را به عنوان پایتخت صهیونیسم به رسمیت می شناسد. تنشها با متحدان آمریکا بالاست و محور تحت رهبری سعودیها پس از شکست در عراق و سوریه در حال عقب نشینی اجباری است.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به مداخله عربستان سعودی در عراق و سوریه اظهار داشت که «این کشور در امور لبنان نیز دخالت می کند؛ در حالی که خود مداخله کانادا را نمی پذیرد! عربستان سعودی پس از آنکه فهمید «معامله قرن» به مثابه یک خودکشی است، از حمایت آن دست کشید».

سید حسن نصرالله در ادامه اظهارات خود، هدف آمریکا از راه اندازی جنگ در ماه ژوئیه (۲۰۰۶) را کنترل منطقه خواند؛ تلاشی که به گفته وی، نافرجام ماند و گفت: «ما با آنهایی که خواهان جنگ هستند، می جنگیم؛ البته در جنگی که برای آن آماده ایم و در آن پیروز خواهیم شد».

وی با اشاره به تحریمهای ظالمانه و یکجانبه آمریکا علیه ایران گفت: «امروز آنها [دشمنان محور مقاومت] به کمک ابزار تحریم با ایران می جنگند، جمهوری اسلامی سرچشمه اصلی قدرت و استقامت در محور مقاومت است. هدف از اِعمال این تحریمها، ایجاد خشم عمومی علیه جمهوری اسلامی ایران و در واقع، تضعیف محور مقاومت است. ابلهان کسانی هستند که بابت سقوط جمهوری اسلامی ایران مطمئنند، [اما نمی دانند که] ایران از سال ۱۹۷۶ میلادی تحت تحریم بوده است.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: آنها [دشمنان] قادر نخواهند بود که به بنیان جمهوری اسلامی لطمه ای وارد سازند، و تمام تلاشهای آنان بی ثمر خواهد بود.

سید حسن نصرالله گفت: دولت آمریکا به طور مکرر به کارهای احمقانه مبادرت کرده است، جمهوری اسلامی [ایران] امروز قدرتمندتر از گذشته است و تحریمها بر اراده ما اثری نخواهد داشت و ما قادریم که بر تمام مشقات غلبه کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان در پایان سخنرانی خود اظهار داشت: امروز ۱۴ آگوست ۲۰۱۸، ما قدرتمندتر هستیم و آمریکا و اسرائیل ضعیف تر از آن هستند که بتوانند جنگهایی مشابه آنچه که پیشتر علیه ما راه انداختند، را آغاز کنند.

نوشتن دیدگاه

  logo-samandehi
کلیه حقوق برای پایگاه خبری پایا۲۴ محفوظ است .

sssfvdxvsssfvdxvss