آخرین اخبار
محمد معتمدی زاده، رئیس جدید مجمع بسیج شهرستان سیرجان عنوان کرد؛

باید برای مردم کار کرد / تلاش جهت ایجاد فضای مطالبه گری در جامعه

دکتر محمد معتمدی زاده، رئیس جدید مجمع بسیج شهرستان سیرجان در اجلاس عمومی بسیجیان، بیان کرد: با راه اندازی هیئت های اندیشه ورز مسائل و مشکلات شهرستان را بررسی خواهیم کرد. تعداد 32 مسئله و مشکل در حوزه سرزمینی سیرجان را شناسایی کرده ایم و برای حل و رفع آنها در سال 1401 کارگروه های مختلف تشکیل خواهیم داد. کارهای روی زمین مانده بسیاری است که باید پیگیری کنیم.
اشتراک گذاری
25 اسفند 1400
کد مطلب : 326

 

اجلاس عمومی مجمع بسیجیان شهرستان سیرجان، چهارشنبه ۲۵ اسفندماه با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیرجان، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ویژه سیرجان، مسئولین ارشد شهرستان و رؤسای ادارات، اعضای هیأت‌های اندیشه‌ورز بسیج و بسیجیان سیرجانی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایا۲۴، در این اجلاس عمومی، طی حکمی از سوی سردار معروفی، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، دکتر محمد معتمدی‌زاده به‌عنوان‌ رئیس مجمع بسیجیان شهرستان سیرجان منصوب گردید.

گفتنی است، در اجلاس عمومی مجمع بسیجیان شهرستان سیرجان، کارگروه‌های تخصصی چهارگانه شامل؛ تربیت و آموزش، فرهنگی و اجتماعی، زنان و خانواده، تربیت و تعلیم، نقشه مسائل و مشکلات حوزه سرزمینی شهرستان سیرجان ارائه گردید و در مجموع ۳۲ مسئله‌ی دارای اولویت، شناسایی و راهکارهای مختلفی جهت حل و رفع مشکلات تدوین شد.

 

دکتر محمد معتمدی زاده، رئیس جدید مجمع بسیج شهرستان سیرجان در اجلاس عمومی بسیجیان، بیان کرد: با راه اندازی هیئت های اندیشه ورز مسائل و مشکلات شهرستان را بررسی خواهیم کرد. تعداد ۳۲ مسئله و مشکل در حوزه سرزمینی سیرجان را شناسایی کرده ایم و برای حل و رفع آنها در سال ۱۴۰۱ کارگروه های مختلف تشکیل خواهیم داد. کارهای روی زمین مانده بسیاری است که باید پیگیری کنیم.

باید توجه ویژه ای به حل مسائل و مشکلات بانوان شود؛ در این مسیر برنامه ها و راهکارهایی جهت ورود بانوان به حوزه حکمرانی و مدیریت و حل مشکلات آنها داریم. امروز اگر مردم ما بعضا در عرصه های اجتماعی و سیاسی حضور کم رنگی دارند، حاصل بی توجهی همه مدیران و مسئولان به مردم است. باید از سازمان های مردم نهاد در موضوعات اجتماعی کمک گرفته شود.

۲ اقدام پایلوت در هیئت اندیشه ورز حوزه ادارات و کارمندان توسط نخبگان جوان بومی ارائه گردیده است. اقدام اول ایده راه اندازی سامانه جامع نظرات و نظارت مردمی شهرستان سیرجان «سامانه سامع» است که در حال کار بر روی آن هستیم. این رویداد به صورت پایلوت برای اولین بار از شهرستان سیرجان شروع خواهد شد و در صورت اجرا به سایر شهرها و استان ها؛ انتقال تجربه و تکنولوژی در این حوزه خواهیم داشت.

ایجاد دبیرخانه دائمی جهت برپایی مستمر میز خدمت جهادی و جشنواره خدمت رسانی نیز، اقدام بعدی است. فاصله ایجاد شده بین مسئولین و مردم باید از بین برود و مردم بی واسطه به مدیران ارشد ادارات و سازمان ها دسترسی داشته باشند.

ما به صورت ویژه از مسئولین مطالبه خواهیم کرد. تعارف را باید کنار گذاشت و برای مردم کار کرد. جلوگیری از افزایش فاصله طبقاتی، جلوگیری از ایجاد شائبه های فساد، رانت، ویژه خواری، ایجاد نشاط در بین مردم، ایجاد فضای مطالبه گری در جامعه از جمله مسائل با اولویت جهت بررسی خواهد بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *