آخرین اخبار

بهادری: تاکنون بیش از ۳ میلیون زائر ایرانی به عراق سفر کرده‌اند

سخنگوی دولت با اشاره به حضور میلیونی هموطنان در آیین زیارت اربعین گفت: تا امروز رکورد سفرهای زائران ایرانی به مراسم اربعین شکسته شده است.
اشتراک گذاری
23 شهریور 1401
کد مطلب : 595

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت روز چهارشنبه در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: تا امروز رکورد سفرهای زائران ایرانی به اربعین در مدت زمان مشابه شکسته شده است و بیش از سه میلیون زائر به عراق سفر کرده‌اند.

وی ادامه داد: حدود ۱.۵ میلیون نفر از زائران تاکنون به کشور بازگشته‌اند که امیدواریم با مشارکت مردم، خیرین و موکب داران، این مراسم پرفیض باشکوه‌تر برگزار شود.

سخنگوی دولت در ادامه گفت: یکی از مصوبات دولت در جلسه پیش، لایحه عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای بود که شامل یک متن و۴۹ سند بود. این لایحه باید به تصویب مجلس برسد تا گام های عضویت ایران برداشته شود.

وی گفت: رهبری اخیرا در خصوص فعال سازی حوزه اقتصاد دریا فرمایشی داشتند. پیش از این مصوبه توسعه سواحل مکران  وجود داشت که البته حرکت قابل قبول صورت نگرفته بود. آسیب شناسی در این زمینه در دولت انجام و گزارش آن ارائه و پیشنهاد اصلاحی ارایه شد تا ترکیب شورای توسعه سواحل تغییر کند. تعداد اعضاء به نصف کاهش یافت و ستاد چابک شد. حوزه اختیاراتش روشن تر و گسترده تر شد. تکالیف و وظایف کاملا تصریح شد. اختیارات اصل۱۳۸ قانون اساسی به اعضای وزیر این ستاد واگذار شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *