آخرین اخبار

خسارت سرمای بهاره به ۱۷۲ هزار هکتار باغات استان کرمان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در رابطه با خسارت سرمازدگی گفت: سرمای بهاره به ۱۷۲ هزار هکتار باغات استان کرمان خسارت وارد کرد.
اشتراک گذاری
17 فروردین 1401
کد مطلب : 339

به گزارش پایا۲۴، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در رابطه با خسارت وارده به باغات ناشی از سرمازدگی گفت: سرمای بهاره به ۱۷۲ هزار هکتار باغات استان کرمان خسارت وارد نمود که ۱۵۴ هزار هکتار مربوط به باغات پسته و مابقی باغات بادام، گردو و درختان هسته دار می‌باشد.

محمد خیراندیش گفت: بیش از ۷۰ درصد باغات پسته استان کرمان از ۲۵ تا ۸۰ درصد خسارت دیده اند.

خیراندیش با بیان اینکه در سال جاری سرمای بهاره ۵۰ درصد از محصول پسته را ازبین برده است، افزود: قریب ۱۱ هزارمیلیارد تومان به باغات پسته و بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان به باغات گردو، بادام و درختان هسته دار خسارت وارد شد.

او گفت: جهت جبران خسارت باغداران جلسه‌ای با حضوردکتر پوابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، وزیر جهاد کشاورزی، معاون باغبانی و معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی، مدیر کل صندوق حمایت از کشاورزان و مدیر کل بانک کشاورزی تشکیل و در راستای حمایت از باغداران آسیب دیده تصمیمات لازم اتخاذ شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: جهت جبران خسارت باغداران مساعدت‌هایی به کشاورزان برای اصلاح و تغذیه باغات می‌شود وهمچنین تسهیلاتی برای پرداخت وام‌های باغداران اندیشیده شده و باغاتی که بیمه می‌باشند، خسارت دریافت می‌کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *