آخرین اخبار
مدیر حج و زیارت استان کرمان مطرح کرد؛

نرخ ۲ برابری بلیت هواپیما برای اربعین حسینی در استان کرمان

عرب نژاد گفت: یکی از شرکت‌های هوایی، نرخ بلیت کرمان به عراق را برای ایام اربعین ۱۲ میلیون تومان و دیگری ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرده است.
اشتراک گذاری
26 مرداد 1401
کد مطلب : 504

محمود عرب نژاد، مدیر حج و زیارت استان کرمان گفت: یکی از شرکت‌های هوایی، نرخ بلیت در کرمان را برای ایام اربعین،  ۱۲ میلیون تومان و دیگری ۱۰ میلیون و  ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرده این در حالی است که وزارت راه و شهرسازی قیمت بلیت هوایی در تهران را ۶ میلیون تومان اعلام کرده است.

او افزود: فرایند سفر‌های هوایی چارتری طی امسال  ممنوع شده؛ بنابراین ستاد اربعین و وزیر راه و شهرسازی یکی از شرکت‌های هوایی را برای اعزام زائران کرمانی مشخص و ستاد اربعین باید مصوبه‌ای برای تعیین نرخ پیش رو تعیین کند.

مدیر حج و زیارت استان کرمان افزود: :متقاضیان تا ۲ روز قبل از اربعین می‌توانند در سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir ثبت نام کنند.

به گفته او تاکنون  پیش ثبت نام بیش از ۹۰ هزار کرمانی در سامانه سماح انجام شده است که از این تعداد، ۴۸ هزار نفر مرد و حدود ۴۳ هزار نفر زن هستند.

عرب نژاد ادامه داد: ۸۴ هزار نفر از زائران پیاده روی اربعین در کرمان، متقاضی خروج از مرز شلمچه و ۴ هزار و ۵۰۰ نفر نیز متقاضی عبور از مرز چذابه هستند.

او  با اعلام آغاز حرکت زائران اربعین حسینی از۲۰ محرم افزود: زائران می‌توانند تا ۱۴ روز در عراق اقامت داشته باشند.

او مدیر حج و زیارت استان کرمان بیان کرد:  زائران باید حداقل ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند و اگر ۶ ماه از تزریق دُز آخر واکسیناسیون شان گذشته، باید نوبت یادآور را دریافت کنند.

به گفته عرب نژاد  هم اکنون هزار و ۶۰۰ نفر متقاضی اعزام به زیارت کربلا به صورت هوایی، هزار و ۱۰۰ نفر متقاضی اعزام به صورت ریلی و بقیه آن ها علاقه مند به استفاده از خودروی شخصی یا ناوگان جاده‌ای هستند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *