محمد صادق بصیری گفت: وضعیت شش شهرستان کرمان، بافت، رفسنجان، سیرجان، بردسیر و زرند همچنان فوق حاد است.

محمد صادق بصیری ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با تأکید بر اینکه باید تعداد مراجعین ادارت را کاهش دهیم، گفت: دورکاری نباید به گونه ای باشد که موجب ترغیب کارکنان به سفر شود؛ بنابراین طبق بخشنامه های اجرایی به دستگاه های اجرایی استان، دورکاری کارمندان در استان به صورت یک روز در میان خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه سازمان هایی که مأموریت های ویژه پدافندی، امدادی، تعزیراتی و امنیتی دارند به طور استثنا می توانند از تیم های عملیاتی استفاده کنند، اظهار کرد: محدودیت های اعمالی در شش شهرستان کرمان، بافت، رفسنجان، سیرجان، بردسیر و زرند همچنان ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه وضعیت شش شهرستان یاد شده همچنان فوق حاد است، ابراز کرد: هفت راهبرد مورد نظر وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی باید در استان کرمان انجام شود.

بصیری ادامه داد: راهبردها شامل تشدید نظارت‌ ها، افزایش تست‌های تشخیصی، قرنطینه خانگی، آموزش اطلاع رسانی و فرهنگسازی، حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر، ایجاد محدودیت‌های هدفمند و هوشمند و انجام درمان سرپایی هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه در گروه سنی سالمندان تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از بیماری کرونا افزایش یافته است، عنوان کرد: طرح هایی برای مراقبت از این گروه سنی در دست اجرا داریم.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه اگر بتوانیم درمان سرپایی را تقویت کنیم، بار بستری ها کمتر خواهد شد، اظهار کرد: مصوبات ستاد کرونا بسیار خوب بوده؛ اما متاسفانه در اجرا به خوبی عملیاتی نشده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برای اجرا به همکاری مردم نیاز داریم که در همین راستا اقناع سازی مردم برای همکاری نیز بسیار مهم است.

حمیدرضا رشیدی‌نژاد نیز در این جلسه با بیان اینکه با برگزاری هرگونه تجمع در روز سیزدهم آبان ماه مخالف هستیم اظهار کرد: در جلسات ادارت و دستگاه های اجرایی به صورت حضوری نباید بیش از ۱۵ نفر باشند؛ چرا که جلسات امنیتی را نمی توان به صورت مجازی برگزار کرد.