جمعی از پیشکسوتان و فعالان فرهنگ و هنر شهرستان سیرجان در رشته های گوناگون هنری با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، در این جلسه ؛حافظی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به جایگاه والای هنر و هنرمند در جامعه گفت: هدف اصلی این جلسه ادای احترام به جامعه هنری شهرستان و استفاده از نظرات و پیشنهادهای  آن ها است. خرد جمعی را بر این گذاشتیم تا بتوانیم توانمندی‌ها، پتانسیل‌ها و جایگاه فرهنگ و هنر شهرستان را بشناسیم و در راستای ارتقاء آن ها بکوشیم.

وی افزود: به دنبال این هستیم تا نقطه نظرات هنرمندان و پیشکسوتان این حوزه را بشنویم و راهکارهای آن ها را دریافت کنیم تا بتوانیم برای اولویت‌بندی مسائل هنری شهرستان با همراهی شرکت گل گهر برنامه های مدونی را در نظر بگیریم. هنرمندان همواره چراغ فروزان جامعه هستند و بایستی به ارزش وجودی آن ها آگاه بود.

حلوایی رئیس روابط عمومی شرکت گل گهر نیز در سخنان خود با اشاره به اینکه شرکت گل‌گهر آمادگی همراهی با اجرای طرح های هنری در شهرستان را دارد، گفت: مدیرعامل بومی گل گهر دغدغه هنر را دارد و هدف اصلی شرکت گل گهر برقراری ارتباط مستقیم با هنرمندان است، اما باید مشخص شود که ما با چه کسی در جامعه هنری طرف هستیم. آیا باید با یک نماینده از جامعه هنرمندان این ارتباط را برقرار کنیم یا با هر هنرمند به صورت مجزا در ارتباط باشیم.

وی افزود: توجه شرکت گل‌گهر به همه ابعاد هنر است. سعی کردیم پای واسطه ها را حذف کنیم و به طور مستقیم با هنرمندان ارتباط بگیریم. منکر وجود برخی نواقص نیستیم اما تمام تلاش خود را برای اعتلای هنر شهرستان می‌کنیم.

حلوایی تصریح کرد: پذیرای هر گونه طرح و پروژه هنری که قابل ارائه و دفاع باشد هستیم و در راستای توجه ویژه به هنر و هنرمند کلیه شرکت های گل‌گهر را ملزم کرده‌ایم که واحد امور فرهنگی را در چارت سازمانی خود در نظر بگیرند.

مدیر روابط عمومی گل گهر خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش فعالیت‌های هنری نیز آمادگی برگزاری هر نوع دوره و کلاس آموزشی را داریم تا بتوانیم در راستای توسعه و پرورش استعدادهای هنری شهرستان گام موثری را برداریم.

در پایان ؛نمایندگان کلیه انجمن های هنری حاضر در جلسه دغدغه ها  را بیان و مواردی را پیرامون مشکلات و مسائل حوزه هنر شهرستان مطرح نمودند.