سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی استان از اجرای طرح ترخیص فوق العاده خودروهای توقیفی در استان کرمان به مدت 90 روز خبر داد.

سرهنگ امیر معین الدینی صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت : با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در استفتائی که از ایشان به عمل آمده و حکم شرعی معظم له مبنی بر این که ” وسائط نقلیه حکم امانت در اختیار ناجا را دارد و شایسته است مسئولان مربوطه مقرراتی را وضع کنند که در حفظ این وسائط کوتاهی نشود.” طرح ترخیص فوق العاده خودروهای توقیفی از ۱۸ خرداد ماه تا ۲۸ مرداد سال جاری در سطح استان اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح شامل ۳ هزار و ۸۸۰ خودرویی است که در سطح استان توسط پلیس راه و راهور توقیف شده اند ،افزود:خودروهایی که بنا به دستور قضائی یا توسط سایر یگان های پلیس مانند پلیس آگاهی و مواد مخدر توقیف شده اند شامل این طرح نمی شوند و ابتدا خودرو باید از طریق آن مرجع رفع توقیف و سپس به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه شود.

سرهنگ معین الدینی بیان کرد:در این طرح، محاسبه هزینه حمل و پارکینگ بر اساس تعرفه سال ۱۳۹۴ است و امتیازاتی از جمله: فراهم کردن شرایط تقسیط جرائم رانندگی با اعطای فرصت یکساله، ایجاد امکان ترخیص برای متقاضیان فاقد گواهینامه، ایجاد امکان ترخیص خودروهای فاقد بیمه نامه شخص، هماهنگی با شرکت های بیمه برای ایجاد امکان بخشودگی جریمه دیر کرد، تمدید و تقسیط هزینه بیمه، ترخیص خودرو با ارائه مدارک مالکیت توسط مالک یا وکیل قانونی وی در صورت نداشتن قبض پارکینگ، عدم الزام به تسویه عوارض شهرداری ، طرح ترافیک و عوارض آزاد راهی در طول اجرای طرح در نظر گرفته شده است.

سرپرست پلیس راهور استان کرمان ضمن بیان اینکه جرائم خودروهایی که در سن فرسودگی نباشند به مدت یک سال تقسیط می شود، بیان داشت:شهروندان محترم برای دریافت صورتحساب خود می توانند از طریق اپلیکیشن “پلیس من”با دانلود از کافه بازار اقدام کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه این طرح شامل خودروهایی است که تا پایان سال ۹۹ توقیف شده اند، بیان داشت: شهروندان عزیز می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ در سراسر استان نسبت به انجام اقدامات مربوطه برای ترخیص خودروی خود اقدام و نیازی به مراجعه به واحدهای پلیس راهور ندارند.