رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران از کشف ۲۲۳ کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک با پلیس کرمان خبر داد.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه یکی از قاچاقچیان حرفه‌ای مواد مخدر قصد دارد مقادیری تریاک از قاچاقچیان مرز شرقی کشور تهیه و به شهر تهران انتقال دهد بررسی موضوع در اختیار تیمی از ماموران پایگاه هفتم پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم محموله را در مخفیگاهش در شهرستان سیرجان استان کرمان پنهان کرده تا در فرصت مناسبی به شهر تهران انتقال دهد، عنوان کرد: با تکمیل رصد‌های اطلاعاتی توسط ماموران پایگاه هفتم این پلیس نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و با اخذ نیابت قضائی تیمی از ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران به استان کرمان اعزام شدند.

این مقام انتظامی ابراز داشت: با همکاری پلیس مبارزه با موادمخدر استان کرمان مخفیگاه متهم در شهرستان سیرجان شناسایی و مراقبت‌های ویژه پلیسی از آن مکان انجام پذیرفت.

حسنوند ادامه داد: مراقبت‌های ویژه پلیسی ادامه داشت تا اینکه ماموران روز گذشته پس از اطمینان از حضور متهم در مخفیگاهش در عملیات مشترک وی را دستگیر و در بازرسی از آن مکان ۲۲۳ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک کشف کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ خاطر نشان کرد: متهم پس از دستگیری به مقر پلیس انتقال یافت و در تحقیقات پلیسی به جرم ارتکابی اعتراف و برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.