وحید میرزایی بافتی که به‌تازگی به سمت مدیرعاملی شرکت سنگ‌آهن گهر زمین منصوب و جانشین علی‌اکبر پوریانی در این سمت شده است، افزود: در ابتدای امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا وقفه‌ای ناخواسته در تولید شرکت رخ داد و به‌واسطه اجرای پروتکل‌های بهداشتی تولید کاهش یافت که قصد داریم در ادامه سال جاری این کاهش را جبران کرده و به رشد تولید برسیم.

وی افزود: درزمینه به نتیجه رساندن پروژه‌های توسعه‌ای نیز اولویت ما به بهره‌برداری رساندن خط ۳ کنسانتره‌‌سازی به ظرفیت ۲ میلیون تن تا پایان آذرماه و خط گندله‌سازی ۵ میلیون تنی تا پایان دی‌ماه سال جاری است. برخی موانع بر سر راه بهره‌برداری از این دو خط وجود دارد که در حال برطرف کردن آن‌ها هستیم. با راه‌اندازی این دو خط تولید کنسانتره گهر زمین افزایش خواهد یافت و برای نخستین بار گندله نیز در این شرکت تولید خواهد شد.

وی گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما در گهر زمین کمک به توسعه مناطق محروم استان کرمان از طریق ایجاد واحدهای فرآوری است که در این زمینه طرح‌هایی در دست مطالعه است و ظرفیت‌های معدنی خوبی در برخی از مناطق محروم استان وجود دارد که می‌توانیم با کمک سایر شرکت‌های بزرگ معدنی استان به‌ویژه گل گهر این طرح‌ها را به نتیجه برسانیم.

وی درباره آغاز احداث واحدهای ۳ و ۴ کنسانتره‌سازی به ظرفیت ۴ میلیون تن و خط ۲ گندله‌سازی به ظرفیت ۵ میلیون تن نیز گفت: درزمینه اجرای این پروژه‌ها عملیات انتخاب مشاور انجام و مناقصه‌ها نیز برگزارشده تا پیمانکاران هر یک از این پروژه‌ها مشخص شوند.

وی درباره وضعیت شرکت سنگ‌آهن گهر زمین (کگهر) در بازار سهام نیز توضیح داد: با توجه به برنامه‌هایی که برای افزایش تولید و کاهش هزینه‌های تولید در دست اجرا داریم، قطعاً روزهای خوبی در انتظار سهامداران کگهر است و برنامه افزایش سرمایه شرکت را نیز طبق برنامه دنبال خواهیم کرد.

گفتنی است وحید میرزایی بافتی دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران است و از سوابق کاری او می‌توان به مدیرکلی کمیته امداد استان‌های کرمان و قزوین، مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری کرمان، عضو هیئت‌مدیره شرکت زغال‌سنگ البرز مرکزی و عضو هیئت‌مدیره شرکت سنگ‌آهن گهر زمین اشاره کرد.