در ادامه گام دوم از دومین مرحله رزمایش کمکهای مومنانه ، 1200 بسته بین نیاز مندان سیرجان توزیع و4 واحد مسکونی مددجویی افتتاح شد.

فرمانده سپاه ثارلله استان کرمان در  مراسم آغاز توزیع کمکهای مومنانه در سیرجان گفت: این کمکها  شامل ۷۰۰ بسته نوشت افزار و ۵۰۰ بسته معیشتی َ با  ارزش ۳ میلیارد ریال است که از طریق کمک های مردمی و خیران تامین شده است.

سردار معروفی با اشاره به فعالیت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)  در شهرستان‌های استان همانند مرحله اول  کمک های مومنانه  افزود : مرحله اول این رزمایش از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر، اجرا شد. مرحله دوم ماه محرم و مرحله سوم در دهه آخر ماه صفر و از اربعین تا رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام رضا (ع) اجرا خواهد شد و شهرستان سیرجان یک مرحله بیشتراین کمکها را  توزیع می کند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان  در سفر به سیرجان ۴ واحد مسکونی را برای مدد جویان کمیته امداد امام خمینی افتتاح کرد ..

سردار حسین معروفی در آیین افتتاح این واحدهای مسکونی گفت : ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد دراستان در دستور کار است و بسیجیان و سپاه ثارالله همت خود را معطوف به رفع مشکلات مردم به ویژه قشرهای آسیب پذیر جامعه  می کنند.

وی افزود :۱۵ واحد مسکونی مدد جویان کمیته امداد سیرجان در دست ساخت است و  ۴ واحدآن با زیربنای ۲۲۰ مترمربع با هزینه ۲ میلیارد و ۸۰۰ از محل کمک های خیران، سپاه ثارالله و اعتبارات کمیته امداد به بهره برداری رسید.

بگفته سردار معروفی  در اجرای این طرح ها پیمانکاری  حذف شده و  مردم و جوانان و بسیجیان سپاه در محلات در ساخت این واحدها کمک کنند؛ تا ۳۰ در صد هزینه ها کمتر و واحدهای بیشتری  ساخته شود.