پس از اعلام در سایت کدال، اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری سیرجان نیز مدیرعاملی وحید میرزایی را در گهر زمین به رسمیت شناخت و ثبت شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، پس از سه هفته پرماجرا بعد از تغییر مدیریت در شرکت سنگ‌آهن گهر زمین، تغییرات مدیرعامل این شرکت پس از درج در سایت کدال، حالا در ثبت شرکت‌ها و روزنامه رسمی به ثبت رسید و منتشر شد.

پنجم شهریورماه هیئت‌مدیره گهر زمین وحید میرزایی نماینده شرکت گل گهر و عضو هیئت‌مدیره شرکت گهر زمین را به‌عنوان مدیرعامل جدید این شرکت انتخاب کرد.

با انتخاب میرزایی به‌عنوان مدیرعامل، حاشیه‌ها در گهر زمین اوج گرفت. علی‌اکبر پوریانی مدیرعامل سابق با تصمیم هیئت‌مدیره مخالفت کرد و تغییرات را به رسمیت نشناخت و در شرکت حضور یافت و بازدید هفتگی از معدن را ادامه داد.

در ادامه حاشیه‌ها، نمایندگان استان کرمان با هدایت محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس‌جمهور خواهان بازگشت پوریانی به شرکت شدند و با حمایت واعظی رییس دفتر رییس‌جمهور با عدم‌تغییر مدیرعامل موافقت نمود. این در حالی است که اکثر نمایندگان موافق ورود مجلس به تغییرات مدیریتی در شرکت‌های خصوصی نیستند و این کار نمایندگان کرمان را تأیید نمی‌کنند. حتی برخی از نمایندگان امضاکننده نامه به ریاست جمهوری پس از امضای نامه اظهار پشیمانی کرده‌اند.

حجت‌الاسلام حسین جلالی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس دراین‌باره گفت: من هم جزء امضاکنندگانی بودم که ابتدا نامم در نامه حمایت از مدیرعامل برکنار شده، قرارگرفته بود اما صادقانه اعتراف می‌کنم در این خصوص اشتباه کرده‌ام.

با تمام حاشیه‌های پیش‌آمده در تغییرات مدیریتی، تغییر مدیرعامل در کدال و روزنامه رسمی این شرکت منتشر شد و به نظر می‌رسد داستان پرحاشیه تغییر مدیرعامل گهر زمین به پایان خود نزدیک شده باشد.

با توجه به شائبه فسادهایی که در زمان مدیرعامل سابق شرکت گهرزمین در رسانه ها مختلف در سطح ملی و محلی منتشر شد، با توجه به عزم جدی قوه قضائیه و تاکیدات بسیار زیاد رئیس این قوه مبنی بر برخورد با مفاسد اقتصادی و مالی، بسیاری از مردم منتظر ورود دستگاه قضایی و نهادهای نظارتی برای بررسی کامل اتفاقات حاشیه ای و هم چنین برخورد قاطع با متخلفان هستند و در راستای اقناع افکار عمومی یکی از اولویت دارترین اقداماتی که باید انجام بگیرد تا شاید لطماتی که به اعتماد عمومی وارد شده جبران شود.