همزمان با شهادت امام رضا(ع) پیکر مطهر شهیدان حسن حسنی سعدی در کرمان و حسین پورفریدونی در سیرجان، پس از ۳۷ سال آرام گرفت.

پیکر مطهر شهیدان حسن حسنی سعدی و حسین پور فریدونی، امروز پس از ۳۷ سال همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) با حضور مسئولان، خانواده و مردم شهید پرور استان کرمان در زادگاهشان آرام گرفت.

مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید حسن حسنی سعدی
پیکر مطهر شهید حسن حسنی سعدی، پس از تشییع از حسینیه ثارالله کرمان به سمت گلزار شهدا به صورت کاروان خودرویی و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در گلزار شهدای کرمان در جمع فرمانده و همرزمانش آرام گرفت.

شهید حسن حسنی سعدی، فرزند محمدعلی، اول آذر ۱۳۳۱ در روستای سعدی از توابع شهرستان کرمان به دنیا آمد. او تا پایان دوره ابتدایی درس خواند و در سال ۱۳۵۲ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و دو دختر شد.

مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید حسین رسولی پورفریدونی
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حسین رسولی پورفریدونی نیز امروز با حضور جمعی از مردم قدرشناس دیاردارالحسین (ع) شهرستان سیرجان، امام جمعه، سرپرست فرمانداری و جمعی از مسئولان از گلزار شهدای گمنام به سمت گلزار شهدا به صورت کاروان خودرویی برگزار و در گلزار شهدای شهر سیرجان به خاک سپرده شد.

حسین رسولی پورفریدونی، فرزند دیدارقلی، متولد ۲۱ مرداد ۱۳۱۳ در شهرستان سیرجان بود.

استقبال از پیکر مطهر شهید رسولی در سیرجان
هر دو شهید از نیرو‌های لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بودند و ۸ مرداد سال ۶۲ در عملیات والفجر ۳ در منطقه عملیاتی مهران به فیض شهادت نائل آمدند و پیکر پاکشان در منطقه بر جای ماند.

پیکر مطهر شهیدان حسین رسولی پورفریدونی و حسن حسنی سعدی با تلاش گروه‌های تفحص شهدا کشف و از طریق پلاک هویت، شناسایی شدند.

به منظور جلوگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا مراسم تشییع شهدا در کرمان و سیرجان به صورت کاروان خودرویی و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان