یک بانوی فعال مسجدی در سیرجان گلیمی را که طی دو ماه بافته، تقدیم آستان قدس رضوی کرد.

معصومه نجمی نژاد، بانوی گلیم باف سیرجانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان با اشاره به گلیم بافته شده برای آستان قدس رضوی توضیح داد: این گلیم در ابعاد ۶۰ در ۹۰ است که بافت آن دو ماه زمان برده و طرح آن «بته جقه» است.

وی با بیان اینکه این گلیم طی چند روز آینده به دفتر نذورات آستان قدس رضوی ارسال می شود؛ افزود: من همه زندگی ام را مدیون آقا امام رضا علیه السلام هستم و فلسفه بافت این گلیم هم نذری برای یک بیمار بود که الحمدلله بهبودی یافت.

نجمی نژاد که ۳۹ سال سن دارد و ۱۵ سال است گلیم بافی می کند؛ گفت: دیپلم و خانه دار هستم و در عین حال فعالیت های زیادی در مسجد محله( مسجد حضرت ابوالفضل علیه السلام شهرک سی جی) انجام می دهم و به عنوان خادمیار رضوی نیز فعالیت می کنم.

این فعال مسجدی از پیگیری برای راه اندازی کانون رضوی در مسجد محله و جذب عضو برای فعالیت های خیریه، فرهنگی، مذهبی، تخصصی و عمومی و همچنین اشتغال زایی برای بانوان در زمینه صنایع دستی و… خبر داد و افزود: قبلاً جلسات متعددی برای بانوان برگزار می کردیم و حتی محتواهای آموزشی را به صورت امانی بین بانوان پخش می کردیم اما با شیوع کرونا این روند متوقف شد و بیشتر در فضای مجازی برنامه داریم.