فرمانده انتظامی سیرجان گفت: طی یکسال گذشته در سیرجان ۹ درصد کاهش وقوع جرائم سرقت و ۱۵ درصد افزایش کشف سرقت داشته ایم.

سرهنگ “محمدرضا ایران نژاد” ۳۰ مهرماه در نشست خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی افرود: در یکسال گذشته از مهرماه۹۸ تا مهرماه سال جاری، ۴۰۴ فقره سرقت کاهش و ۳۹۵ فقره افزایش کشف داشته ایم که نسبت کشف به وقوع جرائم در این یکسال در سیرجان ۷۱ درصد بوده و این نسبت در مقایسه با سال قبل از آن ۱۴ درصد افرایش داشته است که یک درصد از این شاخص در سطح ناجای کشور بیشتر بوده است.

وی ادامه داد: طی یکسال گذشته در سیرجان ۶ فقره قتل صورت گرفته که یک فقره نسبت به این بازه زمانی در سال قبل از آن، کاهش داشته است.

سرهنگ ایران نژاد با اشاره به نیاز به فرهنگ‌سازی بیشتر در رابطه با رانندگی و توجه بیشتر مردم به اتفاقات ترافیکی، اظهار کرد: ۸۱ نفر در تصادفات و حوادث ترافیکی شهرستان در یکسال گذشته فوت کرده اند که از این تعداد ۱۸ فوتی تصادفات دورن شهری و ۶۳ فوتی در تصادفات جاده ای بوده است. طی یکسال گذشته در حوادث ترافیکی شهرستان سیرجان بیش از ۱۵۷۰ نفر مجروح شده اند که این موارد، خسارات زیادی هم به حوزه درمان، زیرساخت ها و هم به مردم داشته و خانواده های زیادی را داغدار یا درگیر کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان ادامه داد: طی یکسال گذشته از مهرماه ۹۸ الی مهرماه سال جاری، قریب به ۶ و نیم تن موارد مخدر در شهرستان سیرجان کشف شده است که این مقدار نسبت به سال قبل از آن حدود ۲ برابر افزایش داشته است.

وی افزود: در حوزه پلیس فتا در شهرستان سیرجان طی یک سال گذشته ۳۹۰ فقره پرونده داشته ایم که در این پرونده ۸۷ نفر به دلایل مختلف دستگیر شدند.

  • منبع خبر : ایسنا